3 grudnia 2018r. reprezentantki naszej szkoły uczestniczyły w Gminnym Konkursie Ortograficznym o Przechodni Puchar Wójta Gminy Płośnica, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Niechłoninie. Uczennice: Aniela Czechrowska, Roksana Żurawska, Natalia Gutkowska- zdobyły drugie miejsce w kategorii szkół. W kategorii indywidualnej drugie miejsce zajęła Natalia Gutkowska.
PIERNIKOWE SZALEŃSTWO
29 listopada 2018 roku uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół w Malinowie. Pani Iwona Szulc czekała na nas ze swoimi uczniami. Zajęcia rozpoczęły się od przygotowania ciasta na pierniki. Następnie dzieci samodzielnie rozwałkowały ciasto, wykrawały foremką gwiazdy i piekły ciasteczka. Z upieczonych gwiazdek składały choinki, lukrowały je i ozdabiały kolorową posypką. Choinki wyglądały pięknie i odświętnie. to były ciekawe i "pachnące" zajęcia.
CZYTAMY DLA NIEPODLEGŁEJ
To już kolejne działanie w ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie klasy VII i VIII po raz kolejny spotkali się w Bibliotece Filialnej w Gródkach, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 26 listopada 2018r. w obecności P. J. Sobotki i P. G. Gajek zaprezentowali utwory o tematyce patriotycznej. Tym razem młodzież przeczytała poezję – Do matki Polki A. Mickiewicza, Pieśń o domu M Konopnickiej, Póki w narodzie myśl swobody żyje… A. Asnyka, Grób Agamemnona J. Słowackiego. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem pieśni patriotycznych.
KONKURS RECYTATORSKI KLAS IV - VIII
19 listopada 2018r. przeprowadzono konkurs recytatorski dla klas IV -VIII pod hasłem " WIERSZ DLA NIEPODLEGŁEJ", aby w ten sposób włączyć się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytowane wiersze powstawały na przestrzeni wielu lat. Ich treść wypełniała pamięć o historii dziejów naszej ojczyzny, miłość do niej i krzewienie postaw patriotycznych.
Konkurs oceniało jury w składzie: - p. Marzena Jargoła – dyrektor szkoły, p. Joanna Orzechowska-nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, p. Grażyna Gajek-polonistka. Konkurs zorganizowała p. Hanna Iwańska - polonistka. Fundatorami nagród była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Gródkach. Do konkursu zapisało się 16 uczniów. Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach: I kategoria- klasy VII -VIII, II kategoria- klasy V-VI, III kategoria - klasa IV. Protokół z obrad jury zamieszczony na podstronie organizatora.
KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS MŁODSZYCH
Dnia 14 listopada 2018 r. dzieci z przedszkola, oddziału zerowego i klas I - III wzięły udział w szkolnym konkursie recytatorskim pod hasłem: "Wiersz dla Niepodległej", który był kontynuacją obchodów w naszej szkole setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów.
Komisja konkursowa pracowała w składzie:
Przewodnicząca Jury - Dyrektor Marzena Jargoła
Członkowie - Bibliotekarka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka Jolanta Sobotka
- Rodzic Monika Maciejewska
LAUREACI W KATEGORII PRZEDSZKOLE - ZERÓWKA
I MIEJSCE - Michalina Janowicz
LAUREACI KLAS I - III
I MIEJSCE - Oliwia Mikczyńska
II MIEJSCE - Kinga Nizgorska
III MIEJSCE - Weronika Orzechowska
WYRÓŻNIENIA
Tomasz Gutkowski, Maria Lendzian
DLA NIEPODLEGŁEJ
Jeszcze Polska nie zginęła słowami Mazurka Dąbrowskiego po raz kolejny rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 100 - LECIA Niepodległej. W piątek, 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie wspólnie zaśpiewali 4 – zwrotkowy hymn narodowy. W ten sposób włączyliśmy się w akcję bicia „Rekordu dla Niepodległej”. Na uroczystym apelu młodzież klasy VII i VIII przedstawiła część artystyczną, słowno - muzyczną oraz prezentację multimedialną, które przypominały trudne chwile Polaków i walkę o niepodległość. Sto lat temu narodziła się wolna Polska i tylko od nas będzie zależało jaka będzie JEJ przyszłość, w pełni świadomi tych słów wyciągnęliśmy wnioski z minionych wydarzeń i kierujemy swoje myśli, refleksję ku wartości, jaką jest wolność i własne państwo, Polska.
100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Pamięć o zasługach i poświęceniu dla wielkiej idei, jaką było odzyskanie niepodległości, szczególnie o tych wszystkich, którzy na własnej skórze odczuli smak niewoli, przyczyniła się do wyjątkowego spotkania rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. 07 listopada, w 100. rocznicę ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, wspólnie uczciliśmy powrót zniewolonej Polski na mapy Europy. W podniosłej atmosferze wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klasy VII i VIII przedstawili montaż słowno – muzyczny, który przypomniał trudne chwile Polaków i walkę o niepodległość. Dzisiaj cieszymy się wolnością, podkreśliła uczennica prowadząca uroczystość, dzisiaj patriotyzm to nie walka, to budowanie lepszego jutra. Tak optymistycznym wnioskiem zakończyliśmy wspólne świętowanie i podniosłą uroczystość.
Ślubowanie klasy I
12 paździermika 2018 r. nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Gródkach: Gładek Piotr, Gutkowski Tomasz, Józefowicz Paweł, Lisiecka Lena, Mańka Michalina, Smyczyńska Monika, Girsza Konrad. W podniosłej atmosferze, przed panią dyrektor, nauczycielami, rodzicami i uczniami naszej szkoły, ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania p. dyrektor Marzena Jargoła dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego się już nauczyły. Zadaniem uczniów było między innymi zaśpiewanie piosenek, taniec, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo trudnych pytań. Przedstawiona prezentacja przekonała, że wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
Na zakończenie uroczystości p. Milena Mańka, przedstawiciel Trójki Klasowej, wręczyła dzieciom dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Otrzęsiny klasy IV
Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Rogalską przygotowali otrzęsiny dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy IV. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze, podczas której czwartoklasiści musieli się wykazać dobrą znajomością naszej szkoły, zaś ich wychowawczyni p. Dorota Janc znajomością swoich podopiecznych. Bywało różnie... Niemniej zabawa była przednia!
Gminny Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych o puchar Kombatanta p. Mieczysława Bartkowskiego
Dnia 10 października 2018 roku odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych o puchar Kombatanta p. Mieczysława Bartkowskiego. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Wielkim Łęcku.
Pan Mieczysław urodził się 23 września 1926 roku w Jamielniku. W kwietniu 1944 r. mimo nie ukończonych 18 lat ruszył na wojnę z której wrócił w lutym 1946 r. Przez ten czas walczył na terenach Niemiec i Anglii. Za swoje zasługi na rzecz Ojczyzny otrzymał Dyplom i Legitymację Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny od Kierownika Urzędu Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Prezesa Rady Miasta Rzeczypospolitej Polskiej. Jego pasją jest pszczelarstwo. Pierwszy brązowy medal uznania zasług dla Związku Pszczelarzy p. Mieczysław otrzymał 19.12.198 r, srebrny medal otrzymał 09.05.2006 r. W wieku 92 lat dnia 02.09,2018 r. p. Mieczysław odebrał złoty medal uznania zasług dla Związku Pszczelarzy. Pan Mieczysław jest pracowitym, dobrym i wrażliwym człowiekiem.
Zawody zostały rozegrane systemem ,,każdy z każdym”. W rozgrywkach brały udział zespoły ze Szkół Podstawowych w Płośnicy, Niechłoninie, Gródkach i Wielkim Łęcku.
Naszą szkołę reprezentowali: Dominka Ciesielska, Zuzanna Tułodziecka, Wiktoria Wąsiewska, Wiktoria Zawadzka, Natalia Gutkowska, Piotr Zajdziński, Paweł Rutyna, Paweł Gronowski, Adrian Czartowski, Tomasz Wasilewski.
Turniej przebiegł w miłej i sportowej atmosferze. Nie zabrakło ciekawych akcji oraz pięknych bramek.
Klasyfikacja końcowa zawodów:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Ewy Szelburg Zarembiny w Płośnicy.
2 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie.
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Gródkach.
4 miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielkim Łęcku.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Dziewczęta na Mistrzostwach Powiatu SZS w Piłce Nożnej
Dnia 5 października 2018 roku drużyna dziewcząt brała udział Mistrzostwach Powiatu SZS w Piłce Nożnej 6- osobowej, rocznik 2005 - 2003. O miano Mistrza Powiatu rywalizowało 8 drużyn. Zawody rozegrano w dwóch grupach system ,,każdy z każdym”. Nasze dziewczęta w składzie Zuzanna Tułodziecka, Dominika Ciesielska, Weronika Wąsiewska, Wiktoria Zawadzka, Zofia Fabisiak, Julia Dziombowska, Monika Mańka, Klaudia Józefowicz, Natalia Gutkowska zajęły w tym turnieju 7 miejsce.
Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze a dla zawodniczek były okazją do sprawdzenia i zaprezentowania swoich umiejętności piłkarskich.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
XVIII DZIEŃ PAPIESKI
XVIII Dzień Papieski przeżywaliśmy w naszej szkole w wyjątkowym roku - w 60-tą rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły, 40-tą rocznicę Jego wyboru na Papieża i 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VII przygotowali na ten szczególny dzień przedstawienie i prezentację multimedialną, w której przypomnieli i życiorys i nauczanie św. Jana Pawła II. Nie zabrakło też miejsca na hymn Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni Miłosierni" w wykonaniu Natalii Gutkowskiej i Moniki Mańka.
Ogólnoszkolne śpiewanie hymnu państwowego dla Niepodległej
Dnia 8 października 2018 r. o godzinie 12.00 odbędzie się OGÓLNOSZKOLNE ŚPIEWANIE HYMNU PAŃSTWOWEGO DLA NIEPODLEGŁEJ
Szkolne obchody Ogólnopolskiego Dnia Tornistra
Ogólnopolski Dzień Tornistra to akcja edukacyjna, która miała na celu zwrócenie uwagi rodzicom, uczniom i nauczycielom na zjawisko przeciążonych plecaków. W poniedziałek, 1 października 2018r. w szkole zorganizowano obchody Dnia Tornistra. Dzień ten rozpoczął się od ważenia plecaków uczniów. Wyniki zaskoczyły wszystkich. Najcięższy plecak ważył powyżej 10 kg! Żaden plecak uczniów klas 1-8 nie miał przepisowego ciężaru 10% wagi ciała. Okazało się, że wszyscy uczniowie noszą zbyt ciężkie plecaki!
Aby zastanowić się, co trzeba zrobić, żeby odciążyć plecak, każdy uczeń zrobił „plecakowy remanent” i spisał zawartości plecaka. Młodsi uczniowie malowali. Po analizie zebranego materiału okazało się, że wbrew obiegowej opinii o noszeniu przez uczniów niepotrzebnych rzeczy, ich plecaki zawierały podręczniki, przybory szkolne, kanapki i często napoje.
W szkole porozwieszano wiele ulotek informujących o tym ile powinien ważyć plecak, jak nosić prawidłowo plecak, jakie są skutki noszenia zbyt dużego ciężaru na plecach. Uczniowie obejrzeli również prezentację o tym, co powinno być w plecaku. Po tym wykonali zestaw ćwiczeń kształtujących prawidłową postawę.
Chcieliśmy przekonać się, czy plecak ucznia jest tak ciężki codziennie, i dlatego następnego dnia, we wtorek ( 2 X ) przed lekcjami odbyło się ponowne ważenie plecaków. Okazało się, że tylko nieliczni uczniowie w tym dniu dźwigali nieco lżejsze plecaki, a wiele plecaków ważyło jeszcze o wiele za dużo.
Waga tornistra wraz z zawartością wynosiła:
Przedszkole od 0,86kg do 1,32kg
„zerówka” od 0,78kg do 1,60kg
w klasach 1-3 od 2,10kg do 4,90kg
w klasach 4-6 od 2,36kg do 6,18kg
w klasach 7-8 od 4,72kg do 10,47kg !
W trosce o prawidłową postawę uczniowie muszą rozsądnie pakować plecaki, a rodzice koniecznie sprawdzać, czy zawsze plecak wypełniony jest zgodnie z przeznaczeniem.
Zestawienie wagi plecaków i średniego ciężaru plecaka na ucznia w klasach w dniu 1 października:
Klasa
Ogólna waga plecaków w klasie
Średnia waga plecaka na ucznia w klasie
przedszkole
8,84 kg
1,1 kg
„0”
11,56 kg
1,56 kg
1
16,70 kg
2,78 kg
2
23,82 kg
3,40 kg
3
50,80 kg
3,90 kg
4
49,48 kg
3,80 kg
5
35,62 kg
4,48 kg
6
51,06 kg
4,64 kg
7
97,61 kg
6,97 kg
8
74,73kg
6,79 kg
razem
408,68 kg
Śr. waga plecaka ucznia 3,94kg
Rajd „Rowerem w Niepodległość”
Dnia 29 września 2018 r. chętni uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział w III Gminnym Rajdzie Rowerowym „Bicykluj z nami aktywnymi obywatelami” pod hasłem „Rowerem w Niepodległość” Trasa Rajdu biegła z Zalesia przez Jabłonowo, Niechłonin, Gruszkę do Gródek. Po rajdzie na stadionie przy Gimnazjum odbył się festyn rodzinny, na którym można było skorzystać z wielu atrakcji. Odbyły się konkurencje sportowe dla każdej grupy wiekowej. Wśród wielu atrakcji były kule wodne, strzelanie z łuku, mecz wielkich piłkarzyków oraz fotobudka. Dla uczestników przygotowano ciepły poczęstunek oraz słodkie ciasta. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy muzyce.
Była to niezwykle udana impreza sportowo-rekreacyjna pełna dobrej zabawy.
Warsztaty przyrodniczo-historyczne
W dniach 21-22 września 2018r. p. Małgorzata Rogalska wraz z uczennicami klasy VII i VIII uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo-historycznych zorganizowanych przez Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Technikum leśnym w Iłowie Osadzie. Miałyśmy tam okazję wysłuchać hymnu myśliwskiego wykonanego przez uczniów szkoły leśnej oraz brałyśmy udział w warsztatach przyrodniczych przez nich organizowanych. Byłyśmy również na cmentarzu wojennym w Mławce oraz w lesie białuckim -miejscu hitlerowskich mordów. Jako ostatnie odwiedziliśmy nadleśnictwo Dwukoły gdzie zostaliśmy oprowadzeni przez leśników. Nie zabrakło również czasu na integracje z innymi uczestnikami np. przy ognisku śpiewając pieśni patriotyczne.
Na koniec wszyscy uczestnicy napisali test podsumowujący udział w warsztatach. Najlepiej napisały go uczennice naszej szkoły Zuzanna Tułodziecka oraz Zofia Fabisiak z klasy VIII. Pozostałymi uczestniczkami były: Karolina Zawadzka, Julia Lisiecka, Natalia Gutkowska – kl. VII, Dominika Ciesielska, Wiktoria Zawadzka –kl.VIII. Gratulujemy!
Udział w „Biegu dla Niepodległej” ulicami Płośnicy
W dniu 20.09.2018r. z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Szkoła Podstawowa w Płośnicy zorganizowała „Bieg dla Niepodległej”. W wydarzeniu wzięli udział m.in. uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII wraz z nauczycielkami. Uczestnicy biegli w białych i czerwonych koszulkach. Spotkanie biegaczy z gminy rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu i wciągnięciem flagi na maszt. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Płośnicy zaprezentowali scenkę związaną z wydarzeniami historycznymi opowiadającymi o drodze do niepodległości. Po części oficjalnej biegacze uformowali biało-czerwoną kolumnę, która wyruszyła po sygnale startowym na trasę. Uczniowie , nauczyciele i wszyscy chętni mieszkańcy mieli do pokonania dystans około 2 km ulicami Płośnicy. Na trasie ustawione były punkty z wodą, a na mecie czekały na uczestników cukierki. Spotkanie uczniów z gminy było miłym akcentem upamiętniającym tę podniosłą rocznicę.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Msza święta - kaplica Matki Bożej Różańcowej w Gródkach godz. 8.00
Apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego - sala gimnastyczna SP w Gródkach godz. 9.00
SZKOLENIE W LIZBONIE
W dniach 30.07-3.08.2018r. nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gródkach: Marzena Jargoła, Irena Kamińska, Helena Maciejewska, Natalia Mędrzycka-Nędzi, Elżbieta Michalska, Elżbieta Milz, Aneta Obarek, Joanna Orzechowska, Małgorzata Rogalska i Joanta Rutyna w ramach realizowanego w Gminie Płośnica programu ERASMUS + brali udział - jako czwarta grupa -
w szkoleniu zorganizowanym w Lizbonie, stolicy Portugalii.
Tematem szkolenia było „Narzędzia IT w dydaktyce”. Zajęcia prowadziła Maria Joao Morgado.
Celem szkolenia było:
-
Poznanie podstawowych umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej: wykorzystywanie komputerów do uzyskiwania oceny, przechowywania, tworzenia, prezentowania i wymiany informacji oraz do porozumiewania się i uczestnictwa w sieciach współpracy za pośrednictwem Internetu.
-
Poznanie możliwości i wykorzystanie Web Quest jako metody nauczania, zorientowanej na samodzielne zdobywanie wiedzy przez ucznia, w której głównym źródłem informacji jest sieć Internet.
-
Wykorzystanie bliskich uczniom narzędzi podczas zajęć w celu usprawnienia pracy, dodatkowej motywacji uczniów, uatrakcyjnienia zajęć i otwierania możliwości łatwego rozpowszechniania rezultatów pracy.
Szkolenie pokazało, że nauczyciele powinni ciągle podejmować trud doskonalenia zawodowego
w zakresie TIK, aby odważnie wchodzić w świat uczniów i wykorzystywać nowoczesne narzędzia technologiczne w procesie dydaktycznym.
Wyjazd do Portugalii był okazją do poznania tradycyjnej kuchni tego kraju i zwiedzania Lizbony, pomimo rekordowych upałów.
-
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie