Dnia 26 kwietnia 2017 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami odwiedzili dzieci i młodzież z Domu Dziecka w Lidzbarku. Zawieźliśmy im słodycze, które udało się nam zebrać w okresie Wielkiego Postu od tych wszystkich uczniów, który jako wielkopostne postanowienie zrezygnowali z jedzenia słodyczy. Najbardziej aktywnymi podczas zbiórki okazali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci z przedszkola i oodziału zerowego. Serdecznie im za to dziękujemy.
Apel z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej
W kwietniu uczniowie klasy V i VI zaprosili społeczność szkolną na akademię poświęconą rocznicy zbrodni katyńskiej. Młodzi artyści zaprezentowali wiersze i piosenki oraz scenkę lekcji historii. Przedstawienie wyjaśniało okoliczności zbrodni katyńskiej oraz podkreślało tragizm tego wydarzenia. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali tej akademii.
Święto Patronalne Caritas
Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym „Caritas". W związku z tym Szkolne Koło Caritas działające przy naszej szkole przygotowało oprawę liturgiczną Mszy św. i przeprowadziło tradycyjną zbiórkę do puszek na Fundusz dla Janka Muzykanta.Dzięki temu projektowi ubodzy, zdolni i utalentowani młodzi ludzie ze środowisk wiejskich naszej diecezji otrzymają konieczne wsparcie na dalszą naukę. Owocem tego Funduszu są także 2 bursy szkolne, które funkcjonują w Grudziądzu i Brodnicy oraz bursa akademicka w Przysieku koło Torunia.
Spektakl pt. „Piękna i Bestia”
Uczniowie klas 0-II i przedszkolacy w piątek, 31 marca 2017r. W MDK w Lidzbarku obejrzeli przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru z Wrocławia spektakl pt. Piękna i Bestia”. Jest to klasyczna baśń, która ukazuje wady i zalety człowieka. Spektakl opowiada historię pięknej dziewczyny, która chcąc ratować życie ojca wpada w ręce Bestii. Dziewczyna, pod maską potwora, dostrzega jednak wrażliwego człowieka. Miłość, jaką obdarza zaklętego w potwora księcia sprawia, że czar pryska, a książę odzyskuje pierwotną postać. Spektakl w mądry sposób opowiedział dzieciom o miłości, lęku, akceptacji inności, pokazując, że w każdym człowieku można znaleźć dobro i wrażliwość, a w życiu najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu. Tę wspaniałą opowieść wzbogaciła bajkowa scenografia, zjawiskowe kostiumy, piękna muzyka, piosenki i choreografia, które przeniosły widzów w magiczny i zaczarowany świat baśni.
Spotkanie autorskie
W ramach realizowanego projektu czytelniczego „Starsi koledzy polecają młodszym twórczość regionalnej pisarki Teresy Dwórznik – Romańskiej” w piątek, 24 marca br. odbyło się spotkanie klasy I i VI z autorką. Pani Teresa z zainteresowaniem oglądała przygotowane przez uczniów plakaty reklamujące jej twórczość oraz opowiadała o swojej pracy zawodowej. Mile wspominała okres pracy w naszej szkole. Starsi uczniowie zadawali pisarce pytania dotyczące jej twórczości. Interesował ich cały proces twórczy od powstania utworu do jego wydania. Szczególnie dopytywali panią Teresę o źródła inspiracji i najnowsze utwory. Ponadto autorka opowiedziała o swojej współpracy z Działdowską Kuźnią Słowa, której jest członkiem, a która skupia poetów i literatów z regionu działdowskiego oraz wspomniała o Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, do którego również należy. Na zakończenie spotkania najmłodsi uczestnicy wręczyli poetce laurkę, a wszyscy uwiecznili tę chwilę pamiątkowym zdjęciem. Obszerny wywiad z tego spotkania ukarze się w najbliższym numerze szkolnej gazetki „Kaktus”.
GOŚĆ – PANI TERESA DWÓRZNIK ROMAŃSKA
Pani Teresa Dwórznik Romańska była gościem na konkursie recytatorskim wierszy, które zamieściła w swym pierwszym tomiku „ A kiedy…”. Spotkanie odbyło się w związku z prowadzoną w szkole akcją czytelniczą pod hasłem „ Starsi koledzy polecają młodszym twórczość regionalnej pisarki Pani Teresy Dwórznik – Romańskiej” . Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali 14 wierszy pisarki
Szkolne rekolekcje wielkopostne
W dniach od 20 do 22 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznych szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje prowadził ks. Dominik Fiszer - wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku. Oprócz nauk rekolekcyjnych, które odbywały się w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w Gródkach spotykaliśmy się również w szkole, m.in. na zajęciach biblijnych i oglądaniu filmów o tematyce religijnej. Wzięliśmy również udział w przedstawieniu "Trzy drzewa" przygotowanym przez Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem p. Iwony Rogalskiej. Podczas rekolekcji odbył się także szkolny quiz religijny, którego zwycięzcami okazali się uczniowie klasy II. Rekolekcje zakończyliśmy nabożeństwem Drogi Krzyżowej przygotowanej przez uczennice klasy V i VI.
Wielkopostna akcja charytatywna
W tym roku od środy Popielcowej Szkolne Koło Caritas zapoczątkowało w naszej szkole wielkoostną akcję charytatywną, polegającą na zbiórce łakoci i słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka. Przez cały okres Wielkiego Postu wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy w postanowieniach wielkopostnych zrezygnowali z jedzenia słodkości mogą je wrzucać do specjalnie przygotowanego miejsca. Zebrane słodycze przekażemy dzieciom z domu dziecka jako wielkanocny koszyczek. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i dobre serce dla inych.
Szkolny Klub Sportowy
W ramach projektu Szkolny Klub Sportowy dziewczynki z klas IV-VI uczęszczają na zajęcia sportowe, które odbywają się w poniedziałki i czwartki od godz. 14:45-15:45. Na zajęciach dzieci doskonalą poznane elementy gier tj. piłka nożna, piłka siatkowa i piłka ręczna oraz uczą się zasad fair-play. Efektem naszych spotkań jest zajęcie I miejsca w gminnym turnieju piłki nożnej dziewcząt w Niechłoninie.
Komunikat dyrektora Szkoły Podstawowej w Gródkach
Szkoła Podstawowa w Gródkach ogłasza zapisy dzieci do punktów przedszkolnych, oddziałów „0” oraz klas pierwszych ( szczegóły w zakładce "Informacje dla rodziców").
Stop cyberprzemocy w sieci
Uczniowie klasy I i II w marcu (6 i 7 III) uczestniczyli w realizowanym w szkole projekcie „Stop cyberprzemocy w sieci”. W ramach zajęć poznali zasady działania komputerów, narysowali swoje ulubione zabawy z wykorzystaniem komputera, uczyli się programowania i budowania swoich gier oraz poznali oznaczenia bezpiecznych gier. Ponadto dowiedzieli się, że często w internecie czyhają na nich niebezpieczeństwa wynikające m.in. z nawiązywania kontaktów z osobami nieznajomymi. Często padają ofiarami cyberprzemocy lub podejmują działania uznawane za cyberprzemoc, nie mając świadomości ich konsekwencji. Jednym z efektów przeprowadzonych zajęć było wypracowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci oraz zasad reagowania w sytuacjach cyberprzemocy. Uczniowie klas III-VI uczestniczyli w projekcie "Internet - jak się bezpiecznie uczyć i bawić w światowej sieci komputerowej". Na zajęciach tych utrwalili zasady poruszania się w sieci.
Bal karnawałowy
23 lutego odbył się bal karnawałowy dla dzieci klas 0-IV i przedszkola. Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się barwnymi postaciami z bajek, które przybyły z najodleglejszych zakątków świata. Na balu pojawiły się księżniczki, cyganki, wróżki, kowboje, piraci, policjanci, reprezentacja drużyny piłkarskiej, różne zwierzęta, owady i wiele innych. W dotarciu na bal nie przeszkodziła im nawet kapryśna pogoda, która nie szczędziła zimna, deszczu i wiatru. A może tak psociła się zła wróżka…? Dobre „moce” były z nami i nikt nie mógł popsuć tak długo wyczekiwanej przez wszystkich zabawy. Na sali swoim radosnym uśmiechem witał gości klaun PAKO, wprawiając wszystkich w wesoły nastrój i zachęcając do zabawy. Dzieciom towarzyszyły panie wychowawczynie i rodzice, którzy także chętnie oddawali się pląsom skocznej muzyki. Nie ma balu karnawałowego bez tańców, dlatego program balu przewidział wiele zabaw ruchowych i tanecznych. Były tańce w kółku, parami, w grupach, indywidualne. Nie mogło obejść się też bez konkursów, które wywołują najwięcej emocji. Były konkursy z balonami i taneczne. Poszczególne klasy miały też możliwość zaprezentowania swoich zdolności wokalnych. Podczas krótkiej przerwy na śniadanie w klasach czekała na dzieci słodka niespodzianka -tłustoczwartkowe, lukrowane, słodkie pączki! Ta porcja słodyczy pomogła zregenerować siły i osłodziła ostatni chwile zabawy. Wspólna zabawa przy muzyce wyzwoliła w dzieciach wiele pozytywnych emocji, była też wspaniałą okazją do integracji z rówieśnikami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pomysłowych kostiumów dla dzieci.
Choinka noworoczna
Dnia 21 stycznia 2017 r. w naszej szkole jak co roku odbyła się Choinka Noworoczna. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi na początku obejrzeli przedstawienie pt.: "Książę szuka żony". Następnie odwiedził nas św. Mikołaj z prezentami i propozycją wspólnej zabawy.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie