Jesień pełna barw i ciepłych odcieni stała się inspiracją do zorganizowania warsztatów malarskich dla starszych klas w czterech szkołach podstawowych gminy Płośnica. Warsztaty złożyły się na cały cykl działań artystycznych, które rozpoczął wernisaż malarski Marka Nowakowskiego połączony ze spotkaniem „Mazurskie mallaria”, na którym artyści z całego powiatu malowali na starych mazurskich dachówkach swoje skojarzenia z mazurskim klimatem, w kolejnym tygodniu ruszyły spotkania dla młodzieży z naszych szkół. Malowały na specjalnie przygotowanym drewnie jesienne barwy.
Powstałe prace pod okiem instruktora plastyka GCKiB Anety Rozentalskiej to wyraz wrażliwości na zmieniającą się przyrodę.
Jesienne liście, owoce pełne nasyconych barw i dojrzałe dynie okazały się najczęstszym motywem malowanym na drewnie.
Kolejnym etapem działań artystycznych jest ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Jesienne barwy” dla grup wiekowych w naszej gminie, serdecznie zapraszamy do udziału.
WARSZTATY MALOWANIA NA DREWNIE
Gra terenowa "Płośnica dawniej i dziś"
Klasa VI i VII w dniu 21. 09.2017 wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Płośnicy w ramach 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa- dziedzictwo krajobrazu”. GCKiB zorganizowało grę terenową pt. „Płośnica dawniej i dziś”. Dzięki zajęciom uczniowie mieli okazję poznać piękno i malowniczość krajobrazu kulturowego naszej gminy która zmienia się z roku na rok. Oglądaliśmy ślady jakie pozostawiły nam poprzednie pokolenia, społeczności i cywilizacje, które już nie istnieją. Dyrektor GCKiB w Płośnicy p.Beata Grędzińska wraz z instr. p.Anetą Rozentalską zabrały nas w podróż po Płośnicy z lat 20 ub. wieku.Dzięki archiwalnym zdjęciom mogliśmy obejrzeć Płośnicę z przed 100 lat, dowiedzieliśmy się gdzie mieściła się najpiękniejsza kamienica Glitza, jak wyglądał Dworzec Kolejowy i Mleczarnia, gdzie mieściły się karczmy i sklep kolonialny. Na koniec zostaliśmy zaproszenie na ciepłe kakao i słodki poczęstunek do GCKiB w Płośnicy.
Wakacyjne życzenia
Drodzy Uczniowie!!!
Jak każdy rok szkolny był i ten niewątpliwie czasem ciężkiej i wytężonej pracy. Przed wami wakacje. Życzymy Wam, aby był to czas odpoczynku i oderwania się od obowiązków szkolnych. Życzymy również, aby czas wakacyjnej radości, był dla Was czasem wytchnienia i okazją do przeżycia wspaniałych przygód.
Warsztaty ekologiczne
W dniach 09.06-11.06 2017 p. Małgorzata Rogalska i uczennice naszej szkoły były na warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Celem warsztatów było poznanie piękna i historii naszych najbliższych okolic. W ciągu trzech dni udało nam się zwiedzić Muzeum Przyrodnicze i Etnograficzne w Jeleniu, gospodarstwo ekologiczne pana Piotra Rydla w Rumianie oraz miejscowości Rumian i Groszki. Podczas ciekawych prelekcji ekologicznych i historycznych dowiedzieliśmy się o zwyczajach zwierzat zamieszkujacych nasze tereny oraz o historii tej bardzo odległej, bo sprzed 17-18 tysięcy oraz tej bliższej wojennej i powojennej tych terenów. W ostatnim dniu warsztatów wszyscy uczestnicy pisali test podsumowujący zdobytą wiedzę. Zofia Fabisiak z klasy VI zdobyła II miejsce w kategorii klas VI, Karolina Zawadzka również zdobyła II miejsce w kategorii klas IV-V. Gratulujemy naszym koleżankom. Uczestnikami warsztatów były: Dominika Ciesielska, Zuzanna Tułodziecka, Wiktoria Zawadzka, Zofia Fabisiak z klasy VI oraz Karolina Zawadzka z klasy V.
Gminny przegląd piosenki przedszkolnej
Dnia 09.06.2017r. w Szkole Podstawowej w Niechłoninie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej „1 2 3… ŚPIEWAJ TY!”. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału zerowego oraz uczennica z klasy I Kinga Nizgorska. Spośród naszych wykonawców dostrzeżona została Aleksandra Mackiewicz z oddziału „0”, która zajęła III miejsce, w kategorii wiekowej 6-7 lat. Każdy występujący zespół otrzymał nagrodę rzeczową dla klasy, natomiast każdy uczestnik dostał nagrodę- piłkę
Drodzy Rodzice!!! Już niedługo wakacje
Drodzy Rodzice.
Przed nami czas tak długo oczekiwany przez wasze dzieci. Po 10 miesiącach pracy i nauki nadchodzi czas ponad dwumiesięcznego odpoczynku. Życząc wszystkim naszym podopiecznym cudownych chwil, pięknej pogody i ubogacających spotkań i podróży pragniemy w sposób szczególny zwrócić ich i państwa uwagę na to, aby wakacyjny czas był przede wzystkim czasem bezpiecznym.
Nawiązując do informacji przesłanej do naszej szkoły przez p. minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską pragniemy państwa poinformować o możliwości sprawdzenia organizatora wyjazdu waszych dzieci w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl. Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Również w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają Państwo bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową. Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku.
Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl; www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl. Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12. Dodatkowo na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”. Dobrze zapisać lub zapamiętać również numery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe
985 lub 601 100 300.
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
7 czerwca uczniowie z klas I – III mieli okazję sprawdzić się w GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM w Płośnicy. Najlepsi matematycy rywalizowali między sobą o miano mistrza rozwiązując przygotowane dla nich zadania. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Urbańska, Adam Groszek z klasy I, Lena Czechrowska, Dariusz Waszczak z klasy II, Michał Rusin, Bartosz Wąsiewski z klasy III. Nasi uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony i zajęli wysokie miejsca na podium. Anna Urbańska z klasy I zajęła pierwsze miejsce, Lena Czechrowska z klasy II – zajęła drugie miejsce , na tym samym miejscu - drugim uklasował się Michał Rusin z klasy trzeciej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.
Piknik w gospodarstwie agroturystycznym „Arka Noego”
Obchody Dnia Dziecka w szkole to wyjątkowy dzień. W piątek, 2 czerwca br. wszyscy uczniowie z nauczycielami wyjechali na szkolny piknik do gospodarstwa agroturystycznego „Arka Noego” w Kiełpinach. Tam czekało wiele atrakcji. Ogromną radość sprawiła dzieciom przejażdżka bryczką po leśnych bezdrożach oraz oglądanie świata z grzbietu konia. Dla wielu była to pierwsza przejażdżka w siodle, która sprawiła, że uśmiech zachwytu nie znikał z twarzy. Roześmiane oczy zdradzały, że niektórzy odkryli nową pasję i zakochali się w koniach od pierwszego spotkania. W między czasie dzieci korzystały z atrakcji na placu zabaw, rozgrywały mecze w piłkę nożną i siatkową. Dla wszystkich uczestników czekała pyszna kiełbaska z grilla, którą smażyli nasi kierowcy: panowie Janusz Dębek i Wiesław Kaczorek, którym dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Sponsorami wyjazdu była Rada Rodziców, której składamy podziękowania za sfinansowanie poczęstunku i przejazdu. Ten dzień spędzony na łonie natury dostarczył dzieciakom wiele niezapomnianych atrakcji i wrażeń.
Gminne biegi przełajowe
Na stałe do wiosennego kalendarza imprez sportowych w gminie wpisały się biegi przełajowe.
23 maja 2017r. na terenie Szkoły Podstawowej w Gródkach odbyła się XII edycja Gminnych Biegów Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjum pod honorowym patronatem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Otwarcia zawodów dokonali: dyrektor szkoły Marzena Jargoła oraz pełnomocnik Gminnej Komisji Stanisław Godlewski. W zawodach udział wzięli najszybsi biegacze ze szkół w Niechłoninie, Płośnicy, Wielkiego Łęcka, Gimnazjum w Gródkach oraz gospodarze. Zawodnicy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców na różnych dystansach. Wielu zawodników po raz kolejny wywalczyło miejsce medalowe , ale byli i tacy, którzy odnieśli pierwsze swoje sportowe sukcesy. .
Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekały medale i dyplomy, które wręczyli wójt Gminy Krzysztof Groblewski oraz pełnomocnik GKPiRPA Stanisław Godlewski. Goście zachęcali młodzież do uprawiania sportu, który sprzyja nie tylko poprawieniu kondycji fizycznej, ale również wpływa na postawy, ponieważ uczy dyscypliny i rozwija umysł.
Pani dyrektor podziękowała Gminnej Komisji za wspieranie finansowe tej imprezy, która jest nie tylko okazją do rywalizacji sportowej, ale jest także spotkaniem integracyjnym uczniów z całej gminy. Tradycyjnie po zawodach uczestnicy piekli na ognisku kiełbaski. Podczas zawodów biegaczom kibicowali licznie zgromadzeni rodzice i nauczyciele. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!
Klasyfikacja Końcowa XII Gminnych Biegów Przełajowych
Gródki, 23.05.2017r.
Klasa „0”
1. Sara Wolfigiel SP Niechłonin 1. Wiktor Mackiewicz SP Wielki Łęck
2. Oliwia Czartowska SP Gródki 2. Jakub Kowalski SP Niechłonin
3. Aleksandra Mackiewicz SP Gródki 3. Filip Dziombowski SP Gródki
Klasa 1
1. Zuzanna Szpakowska SP Wielki Łęck 1. Dawid Kowalski SP Płośnica
2. Oliwia Jabłońska SP Wielki Łęck 2. Kajetan Pietruszka SP Gródki
3. Maja Ewertowska SP Płośnica 3. Dawid Lewalski SP Płośnica
Klasa 2
1. Amelia Zera SP Niechłonin 1. Bartosz Szczepański SP Płośnica
2. Bianka Wojciechowska SP Wielki Łęck 2. Filip Klimowski SP Płośnica
3. Laura Kacprzycka SP Wielki Łęck 3. Radosław Stasiak SP Gródki
Klasa 3
1. Kamila Lewandowska SP Płośnica 1. Miłosz Wielongowski SP Niechłonin
2. Wiktoria Wójcik SP Niechłonin 2. Adam Reda SP Wielki Łęck
3. Maja Keczmerska SP Płośnica 3. Karol Boćkowski SP Płośnica
Klasa 4
1. Roksana Żurawska SP Gródki 1. Krystian Szczepański SP Płośnica
2. Nikola Margalska SP Płośnica 2. Paweł Rutyna SP Gródki
3. Nikola Bukowska SP Płośnica 3. Norbert Lech SP Niechłonin
Klasa 5
1. Wiktoria Krupińska SP Płośnica 1. Kacper Mazurek SP Wielki Łęck
2. Aleksandra Jarzynka SP Płośnica 2. Piotr Zajdziński SP Gródki
3. Aleksandra Stempka SP Wielki Łęck 3. Szymon Cegiełka SP Niechłonin
Klasa 6
1. Dominika Ciesielska SP Gródki 1. Kordian Kowalczyk SP Płośnica
2. Agnieszka Stempka SP Płośnica 2. Jakub Pszenny SP Niechłonin
3. Kinga Senwicka SP Wielki Łęck 3. Dominik Skonieczek SP Niechłonin
Gimnazjum Gródki
1. Wanessa Michalska 1. Wojciech Kozłowski
2. Aleksandra Zajdzińska 2. Marcin Wasilewski
3. Zuzanna Cybulska 3. Stanisław Szostek
Wycieczka do niezwykłego Kansas City
Uczniowie klas 0-II (16 maja 2017r.) wybrali się na wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Rudniku koło Grudziądza. W mega parku od pierwszej chwili pobytu czekało moc atrakcji i niespodzianek. Dzieci oglądały egzotyczne zwierzęta w mini zoo, zwiedziły najstarsze miasteczko Kansas City gdzie strzelały z łuku, wybijały monety, doiły krowę, uczyły się tańca cuntry ,szukały złota jak prawdziwi poszukiwacze. Nie obyło się bez chwil grozy podczas wizyty w kopalni złota i na westernowym cmentarzu. W samo południe z zainteresowaniem oglądały western show, w którym nie zabrakło Lucky Luka i przebiegłej rodzinki Daltonów. Uczniowie w tym dniu odbyli również wycieczkę do przeszłości. Zwiedzając Park Jurajski przeniosły się miliony lat wstecz wędrując pomiędzy dinozaurami, które poruszały się , wydawały dźwięki… i zachwyciły, tak jak kolosalnych rozmiarów owady. Odbyły również podróż suchą stopą po dnie morza, podczas której podziwiały naturalnych rozmiarów morskie ryby i ssaki. Z morskiej krainy przeniosły się do magicznej krainy, w której spotkały bohaterów ulubionych bajek i baśni.Uczestnicy wycieczki zobaczyli pokaz produkcji świeczek oraz figurek gipsowych, które własnoręcznie pomalowali. Ten dzień na długo zapadnie wszystkim uczestnikom wycieczki w pamięci, bo jeszcze przez dłuższy czas będą opowiadały o swoich wrażeniach i przeżyciach, które pozostały w pamięci po tej wizycie.
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 MAJA
3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni. Na pamiątkę tego niezwykle doniosłego wydarzenia z historii naszej Ojczyzny w szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez społeczność szkolną.
Obchody Dnia Ziemi
28 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi. Cała szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego dnia. Dzieci z grupy przedszkolnej i oddziału zerowego przygotowały piosenki, uczniowie z klas I-III recytowali wiersze o tematyce ekologicznej oraz śpiewały piosenki. Klasy IV-VI zaprezentowały krótkie scenki jak dbać o ziemię i segregować śmieci. Uczyły nas tego "Krasnoludki" z klasy V i "Planety" z klasy VI. Szczególne podziękowania należą się Anieli Czechrowskiej z klasy IV, która napisała krótki scenariusz dla swoich kolegów z klasy IV pt. "S.O.S dla Ziemi". Na koniec zaprosiliśmy wszystkich do obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej przygotowaną przez Natalię Gutkowską z kl. V, która przybliżyła nam genezę obchodów Dnia ZIemi.
GMINNY KONKURS ORTGRAFICZNY
26 kwietnia uczniowie z klas I-III, którym szczególnie bliska jest ortografia, spróbowali swoich sił w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Płośnicy.
Klasę I reprezentowała Anna Urbańska, II – Nikola Porazińska, III – Szymon Mańka.
Największy sukces – II miejsce zajęła Anna Urbańska z klasy I.
Autorskie spotkanie w bibliotece
Uczniowie klasy I i II uczestniczyli 26 kwietnia 2017r. w spotkaniu autorskim z działdowską poetką i pisarką Krystyną Sztramską, które odbyło się w Publicznej Bibliotece w Gródkach. Autorka opowiedziała uczniom o swojej twórczości dla dzieci. Zaprezentowała czasopismo "Anioł Stróż", do którego pisze opowiadania w cyklu "A co tam u Janielskich". Powstało już ponad 120 odcinków, w których opisuje perypetie rodziny Janielskich. Z tego cyklu autorka przeczytała opowiadanie „Tata Aniołem”, które bardzo się podobało. Kolejnymi utworami, które wysłuchali uczestnicy spotkania była piękna bajka o zaczarowanej w kolorowego ptaka księżniczce Zoni i wiersz o tęczy. Na zakończenie spotkania uczniowie w podziękowaniu wręczyli pisarce Krystynie Sztramskiej i paniom bibliotekarkom Jolancie Sobotka i Teresie Trybowskiej pamiątkowe laurki.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie