Szkoła Podstawowa w Gródkach w 2024 roku otrzymała wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
NASZA MISTRZYNI ORTOGRAFII
Uczennice naszej szkoły:
Michalina Janowicz - klasa IV,
Alicja Mackiewicz - klasa V,
Michalina Mańka - klasa VI
i Oliwia Czartowska - klasa VII
reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym o Puchar Wójta Gminy Płośnica, który odbył się 23 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Płośnicy.
Oliwia Czartowska po raz kolejny zwyciężyła w ortograficznych potyczkach i zajęła I miejsce wśród uczniów klas siódmych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu, którzy wykazali się wiedzą i umiejętnościami ortograficznymi.
KLASOWA WIEŻA CZYTELNICZA
Aby zachęcić dzieci do systematycznego rozwijania umiejętności czytania, w klasie II realizowany jest projekt czytelniczy. Uczniowie budują swoje "wieże czytelnicze" z cegiełek otrzymanych za systematyczne czytanie.
Mamy nadzieję, że uczniowie "złapią bakcyla czytania", gdy przekonają się sami, że czytanie to świetna zabawa!
Akcja "Żonkile"
- 2
Nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile". Z tej okazji 19 kwietnia, w 81.rocznicę powstania w getcie warszawskim, uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w zajęciach poświęconych tematyce II wojny światowej i Zagłady. Młodzież poznała historię powstania w getcie warszawskim widzianą oczami Marka Edelmana z wykorzystaniem filmu "Zdążyć przed Panem Bogiem ".
KONKURS ZNAJOMOŚCI BAŚNI ANDERSENA
- 2
Uczniowie klasy II i III brali udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym "I ty możesz zostać baśniomistrzem", który odbył się w SP w Niechłoninie. Uczniowie w pierwszym etapie wykazali się wiedzą wypełniając test sprawdzający znajomość wybranych baśni Andersena. W drugiej części praktycznej rozwiązywali zagadki, krzyżówki, układali puzzle i rywalizowali w grach rozwiązując zadania dotyczące baśni duńskiego pisarza.
Udział uczniów w konkursie znajomości baśni Andersena to świetny sposób na poznanie klasyki literatury dziecięcej.
SADZIMY LAS
- 5
W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Prezentem, który podarowaliśmy naszej PLANECIE był udział uczniów klas IV-VII w akcji sadzenia drzew w lesie, w pobliżu szkoły.
Mamy ogromną satysfakcję, że posadzone przez nas dęby będą cieszyły oczy następnych pokoleń!
W GOSPODARSTWIE ROLNYM
- 7
Dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły w gospodarstwie rolnym państwa Moniki i Sebastiana Zawadzkich. Gospodarze opowiedzieli przedszkolakom o codziennej pracy rolnika. Pokazali oborę i hodowane w niej zwierzęta. Dzieci z zainteresowaniem oglądały maszyny rolnicze.
Serdecznie dziękujemy państwu Zawadzkim za oprowadzenie nas po gospodarstwie i słodki poczęstunek. Dzięki Wam wiemy, jak ważna i ciężka jest praca rolnika oraz skąd jest mleko, które kupujemy w sklepie.
Po powrocie do szkoły bawiliśmy się w rolnika i... odbyły się praktyczne zajęcia “dojenia krowy”.
DZIS POZNAWALIŚMY SIEBIE I SWOJE POTRZEBY
- 3
Jak opisać swój nastrój bez słów? Znaleźliśmy na to prosty sposób. Potrzebne były jedynie instrumenty muzyczne. Bo, zgodnie ze słowami Waldorffa: "Z muzyką powinno być właśnie tak jak z życiem i dobrze, i źle, i poważnie, i śmiesznie".
A później mierzyliśmy się z zagadkami muzycznymi. Każda grupa przygotowała dźwięki oddające zjawiska przyrody: wiosenny wietrzyk, huragan, burze i mżawkę.
MAMY MISTRZA ORTOGRAFII!
Uczennica klasy VII, Oliwia Czartowska, zajęła I miejsce w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym " Mistrz Ortografii". Gratulujemy znajomości zasad i wrażliwości ortograficznej.
PRZERWA W RYTMIE MUZYKI
To była wyjątkowa, długa przerwa wypełniona muzyką! Zabawa i tańce przy wesołych rytmach nie tylko rozładowały ogromne pokłady energii, ale były czasem relaksu i aktywności przed kolejnymi zajęciami. Czekamy na kolejne muzyczne przerwy!
PRZEDSZKOLACY BAWIĄ SIĘ W TEATR
Dzieci z oddziału przedszkolnego "0" podczas zajęć nie tylko zdobyły wiedzę o teatrze. Bawiły się w aktorów odgrywając scenki z bajek w przygotowanym w sali kąciku teatralnym. Była to okazja do spontanicznej zabawy, w której dziecko utożsamiało się z postacią, w którą się wcieliło. Każdy przedszkolak w swojej roli był jedyny i niepowtarzalny!
PROGRAMOWANIE W ZERÓWCE
- 7
Dzieci w oddziale przedszkolnym "0" rozpoczęły przygodę z programowaniem z wykorzystaniem robota "Woki". To niesamowite urządzenie potrafi rozpoznać trasę przejazdu labiryntu. Dzieci uczą się kodować trasy dla robota, a przy tym rozróżniają kierunki, ćwiczą sekwencjonowanie, rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, a przede wszystkim doskonale bawią się!
WIELKANOCNE "20 MINUT DLA MATEMATYKI"
- 14
Dzieci z oddziału "0" podczas zajęć związanych z realizacją projektu "20 minut dla matematyki" doskonaliły umiejętności matematyczne i poznawały symbole świąt wielkanocnych. Tym razem podczas zabawy przeliczały i uczyły się kodowania, które dla przedszkolaków było radosną oraz twórczą zabawą.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie