Przełek CPN 7.45
Przełek Mały 7.50
Przełęk Kościelny 7.55
Przełek CPN 7.45
Przełek Mały 7.50
Przełęk Kościelny 7.55
"Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego!" Jan. N. Zboiński
W dniu 07 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Aby przybliżyć to ważne wydarzenie nasi uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem BÓG HONOR OJCZYZNA. Młodzi artyści przedstawili okoliczności, które doprowadziły do uchwalenia Ustawy Rządowej w 1791 r. oraz podkreślili jej rolę i znaczenie w ówczesnych czasach. Akademia była przeplatana wierszami i piosenkami o tematyce patriotycznej. Spotkanie skłoniło do refleksji, iż takie hasła jak Wolność Naród Ojczyzna są pięknymi wartościami, które są fundamentem naszej tożsamości narodowej.
Uczniowie klasy IV wykonali na lekcji przyrody deszczomierze i będą prowadzili pomiary opadów. Jest to pierwszy krok do samodzielnej pracy badawczej. A może wśród nas jest przyszły meteorolog?
25 kwietnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła Pani Joanna Kolk, która przeprowadziła warsztaty taneczne. Dzieci doskonale się bawiły.
Dziękujemy Pani Joannie Kolk za dostarczenie dzieciom radości oraz Panu Mateuszowi Zawdzkiemu za uwiecznienie pięknymi zdjęciami tego niesamowitego dnia.
# Flesh Flow Dance Academy
# Joanna Kolk
# Dzień Tańca
"Kreatywność jest wyjściem poza wyobraźnię, bo wymaga, żeby daną rzecz rzeczywiście wykonywać, a nie tylko myśleć o niej" (Ken Robinson)
Dzisiejsze zajęcia są kolejnym działaniem wpisanym w plan innowacji "A jak arteterapia", która w bieżącym półroczu jest realizowana w naszej szkole. Uczniowie klas IV- VIII pokazali dziś, co im w duszy gra, wykorzystując do tego... kaszę i mąkę. Ich prace to prawdziwe dzieła sztuki. A niektórzy nauczyciele mogli zobaczyć wśród prac uczniowskich swoje portrety. Jesteśmy naprawdę dumni z naszych wychowanków, ich kreatywności i pozytywności.
Uczniowie klas I-III w ramach realizacji zadań projektu “Program dla szkół” założyli klasowy ogródek na parapecie. Dzieci zebrały informacje na temat uprawy roślin w warunkach szkolnych oraz ich pielęgnacji. Zasiali nasiona warzyw oraz sadzili cebulki w skrzynkach i donicach. Teraz będą prowadzić obserwacje wzrostu roślin.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych przyłączyły się do akcji "Tydzień Dla Serca" organizowanego przez PSSE Działdowo. To była doskonała okazja do przypomnienia sobie jak należy dbać o układ krążenia.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały blok tematyczny pt. "Kosmos". Podczas zajęć zdobywały informacje o układzie słonecznym.
Szkoła Podstawowa w Gródkach w 2024 roku otrzymała wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Uczennice naszej szkoły:
Michalina Janowicz - klasa IV,
Alicja Mackiewicz - klasa V,
Michalina Mańka - klasa VI
i Oliwia Czartowska - klasa VII
reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym o Puchar Wójta Gminy Płośnica, który odbył się 23 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Płośnicy.
Oliwia Czartowska po raz kolejny zwyciężyła w ortograficznych potyczkach i zajęła I miejsce wśród uczniów klas siódmych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu, którzy wykazali się wiedzą i umiejętnościami ortograficznymi.
Aby zachęcić dzieci do systematycznego rozwijania umiejętności czytania, w klasie II realizowany jest projekt czytelniczy. Uczniowie budują swoje "wieże czytelnicze" z cegiełek otrzymanych za systematyczne czytanie.
Mamy nadzieję, że uczniowie "złapią bakcyla czytania", gdy przekonają się sami, że czytanie to świetna zabawa!
Nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile". Z tej okazji 19 kwietnia, w 81.rocznicę powstania w getcie warszawskim, uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w zajęciach poświęconych tematyce II wojny światowej i Zagłady. Młodzież poznała historię powstania w getcie warszawskim widzianą oczami Marka Edelmana z wykorzystaniem filmu "Zdążyć przed Panem Bogiem ".
Uczniowie klasy II i III brali udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym "I ty możesz zostać baśniomistrzem", który odbył się w SP w Niechłoninie. Uczniowie w pierwszym etapie wykazali się wiedzą wypełniając test sprawdzający znajomość wybranych baśni Andersena. W drugiej części praktycznej rozwiązywali zagadki, krzyżówki, układali puzzle i rywalizowali w grach rozwiązując zadania dotyczące baśni duńskiego pisarza.
Udział uczniów w konkursie znajomości baśni Andersena to świetny sposób na poznanie klasyki literatury dziecięcej.
W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Prezentem, który podarowaliśmy naszej PLANECIE był udział uczniów klas IV-VII w akcji sadzenia drzew w lesie, w pobliżu szkoły.
Mamy ogromną satysfakcję, że posadzone przez nas dęby będą cieszyły oczy następnych pokoleń!
Dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły w gospodarstwie rolnym państwa Moniki i Sebastiana Zawadzkich. Gospodarze opowiedzieli przedszkolakom o codziennej pracy rolnika. Pokazali oborę i hodowane w niej zwierzęta. Dzieci z zainteresowaniem oglądały maszyny rolnicze.
Serdecznie dziękujemy państwu Zawadzkim za oprowadzenie nas po gospodarstwie i słodki poczęstunek. Dzięki Wam wiemy, jak ważna i ciężka jest praca rolnika oraz skąd jest mleko, które kupujemy w sklepie.
Po powrocie do szkoły bawiliśmy się w rolnika i... odbyły się praktyczne zajęcia “dojenia krowy”.
Jak opisać swój nastrój bez słów? Znaleźliśmy na to prosty sposób. Potrzebne były jedynie instrumenty muzyczne. Bo, zgodnie ze słowami Waldorffa: "Z muzyką powinno być właśnie tak jak z życiem i dobrze, i źle, i poważnie, i śmiesznie".
A później mierzyliśmy się z zagadkami muzycznymi. Każda grupa przygotowała dźwięki oddające zjawiska przyrody: wiosenny wietrzyk, huragan, burze i mżawkę.
Uczennica klasy VII, Oliwia Czartowska, zajęła I miejsce w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym " Mistrz Ortografii". Gratulujemy znajomości zasad i wrażliwości ortograficznej.
To była wyjątkowa, długa przerwa wypełniona muzyką! Zabawa i tańce przy wesołych rytmach nie tylko rozładowały ogromne pokłady energii, ale były czasem relaksu i aktywności przed kolejnymi zajęciami. Czekamy na kolejne muzyczne przerwy!
Dzieci z oddziału przedszkolnego "0" podczas zajęć nie tylko zdobyły wiedzę o teatrze. Bawiły się w aktorów odgrywając scenki z bajek w przygotowanym w sali kąciku teatralnym. Była to okazja do spontanicznej zabawy, w której dziecko utożsamiało się z postacią, w którą się wcieliło. Każdy przedszkolak w swojej roli był jedyny i niepowtarzalny!
Dzieci w oddziale przedszkolnym "0" rozpoczęły przygodę z programowaniem z wykorzystaniem robota "Woki". To niesamowite urządzenie potrafi rozpoznać trasę przejazdu labiryntu. Dzieci uczą się kodować trasy dla robota, a przy tym rozróżniają kierunki, ćwiczą sekwencjonowanie, rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, a przede wszystkim doskonale bawią się!
Powered by aSc EduPage