WESOŁYCH ŚWIĄT
NAUKA ZDALNA
W dniach od 20.12.2021 r. do 09.01.2021 r.
nauka w Szkole Podstawowej w Gródkach
odbywać się będzie w formie zdalnej,
zgodnie z ustalonym planem zajęć.
Podstawa prawna:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Mała książka- wielki człowiek
Pod tym hasłem przebiegała wizyta Pani Joli z Filii Bibliotecznej w Gródkach. Pani Jola przyszła do przedszkolaków, żeby przybliżyć im projekt czytelniczy dla najmłodszych, Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania dzieciom. Wszystkie dzieci dostały Wyprawkę Czytelniczą z “Pierwszymi czytankami dla...”, a także Karty Małego Czytelnika.Na zdjęciach: Dzieci oraz pracownik Filii Bibliotecznej w Gródkach
Wycieczka uczniów klas I-III do Warszawy
Uczniowie klas 1-3 w ramach programu „Poznaj Polskę” dofinansowanego przez MEiN,
8 grudnia br. pojechali na jednodniową wycieczkę autokarową do Warszawy. Program wycieczki obejmował zwiedzanie zespołu pałacowo- ogrodowego Łazienek Królewskich oraz Centrum Nauki Kopernik.
W Łazienkach Królewskich uczniowie obejrzeli Kartusz z herbem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który by założycielem parku, pomnik Jana III Sobieskiego, Pałac na Wyspie i Amfiteatr. Największą atrakcją było karmienie wiewiórek, które przychodziły po orzechy. Oprócz zabytków i przepięknych rzeźb uczniowie podziwiali pływające po stawie kaczki mandarynki, krzyżówki, cyranki, łyskę i odpoczywające pawie.
Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po Starym Mieście, podczas którego podziwiali Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, pomnik Syrenki oraz kolorowe zabytkowe kamienice. Pod Pomnikiem Małego Powstańca dowiedzieli się o udziale dzieci podczas Powstania Warszawskiego.
W Centrum Nauki Kopernik mogli zaspokoić swoją ciekawość, poznawać i doświadczać poprzez oglądanie i dotykanie różnych eksponatów. Najciekawsze było samodzielne wykonywanie doświadczeń i eksperymentów. Nikt się nie nudził podczas pracy badawczej. Dzięki pobytowi w tym miejscu została pobudzona ich ciekawość poznawania. Zmęczeni udali się na obiad do restauracji.
Podczas przejazdu przez miasto oglądali wiele zabytkowych budowli i pomników. Niezapomniane wrażenia wywarły świąteczne iluminacje świetlne w Parku Fontann. Po tak intensywnym dniu pełni wrażeń wracali do domu. Oczywiście nie obyło bez wizyty w McDonaldzie, która zakończyła ten wyczerpujący dzień.
Pomimo mroźnego dnia, nie zabrakło nikomu siły i ochoty na zimowy spacer po Warszawie.Na zdjęciach uczestnicy wycieczki.
28
Wycieczka uczniów klas IV-VIII do Warszawy
8 grudnia 2021 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę".
Zwiedzanie Warszawy zaczęliślmy od spaceru z Panem Przewodnikiem w Łazienkach Królewskich
1Zwiedziliśmy Zamek Królewski, którego wnętrza wywarły na nas ogromne wrażenie.
3Kolejnym punktem programu był ... Stadion Narodowy.
1Posiłek zjedliśmy w restauracji znajdujacej się w Pałacu Kultury i Nauki.
POZNAJ POLSKĘ
W tej szkole realizowane jest przedsięwzięcie
Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę
Realizator przedsięwzięcia Gmina Płośnica
Cel przedsięwziecia: Wspieranie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dytaktycznego.
Dofinansowanie przedsięwzięcia przez MEiN: 10 000 zł
Uczniowie kl. I-III oraz kl. IV-VIII Szkoły Podstwowej w Gródkach w dniu 8 grudnia 2021 r. w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę wezmą udział w wycieczkach do Warszawy.
Zbiórka uczniów przy szkole - godz. 6:15 (wyjazd - godz. 6:30)
Wkrótce relacja z wycieczek :)
MIKOŁAJKI
W tym roku Mikołajki w szkole odbyły się z jednodniowym opóźnieniem, ponieważ wszyscy uczniowie od ponad tygodnia przebywali na kwarantannie i uczestniczyli w zdalnych zajęciach. Mikołaj odwiedził przedszkolaków, którzy mieli zajęcia, a dla uczniów zostawił paczki, które otrzymali 7 grudnia po powrocie do szkoły. Dziękujemy Mikołaju, że o nas pamiętałeś!
NA ZDJĘCIACH: CHOINKA I PREZENTY, DZIECI PRZY CHOINCE
Mikołajki
W grudniowy poranek nasze przedszkolaki odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Dla wszystkich dzieci było to ogromne przeżycie. Z niecierpliwością spoglądały na drzwi, nadsłuchiwały dźwięku dzwonka, aż wreszcie zza drzew wyłoniła się czerwona postać. To był on - Mikołaj!
Z wielką radością podbiegły do drzwi, żeby wpóścić wędrowca do sali. Serdecznie go przywitały, zaśpiewały piosenkę, a póżniej długo wszyscy rozmawiali.
Na końcu Mikołaj rozdał dzieciom prezenty i zapewnił, że nie zapomni o nich i znów odwiedzi w przyszłym roku.Świąteczna Poczta Mikołajowa
Wszystkie listy napisane, skrzynka zapełniona. Przedszkolaki wysłały ostatnie listy, które muszą jeszcze przed świętami dotrzeć do Laponii.
Na zdjęciach: Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz Mikołaj
KONKURS RECYTATORSKI
Dnia 25 XI 2021roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Skierowany był dla klas O-III i przystąpiło do niego 14 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Komisja konkursowa w składzie p. dyrektor Marzena Jargoła oraz p.Elżbieta Milz, wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów i wyłoniła zwycięzców.
Kategoria wiekowa – kl. O-I
I miejsce – Lena Janowicz – kl. I
II miejsce – Weronika Mróz – kl.”O”
III miejsce – Krzysztof Szatkowski – kl.I
Kategoria wiekowa – kl. II – III
I miejsce – Michalina Janowicz – kl.II
II miejsce – Paweł Stempka – kl.II
III miejsce – Antonina Bechta – kl.II
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
7Na zdjęciach: Uczestnicy Konkursu Recytatorskiego
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
We wtorek, 23 listopada 2021r. uczennice szkoły brały udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt, które odbyły się w Iłowie. W turnieju rywalizowały drużyny zNarzymia, Iłowa, Niechłonina i Gródek. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Nasza drużyna dzielnie walczyła o każdy punkt. W ostatecznej klasyfikacji dziewczęta zajęły czwarte miejsce. Zdobyte doświadczenie jest ogromną motywacją do dalszych treningów i przygotowania się do kolejnych zawodów.
Skład drużyny:
Nikola Porazińska B kl.7
Lena Czechrowska kl. 7
Judyta Pacewicz kl. 7
Natalia Kamińska kl. 7
Zofia Smyczyńska kl. 5
Lena Lisiecka kl.4
Monika Smyczyńska kl. 4
Na zdjeciach: uczestniczki zawodów w trakcie gry oraz w trakcie wręczenia nagród
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować, jest życzliwość dla drugiego człowieka. Życzliwość to przyjazne usposobienie. Cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i działa w tym celu, aby działo im się dobrze. O tę życzliwość należy dbać każdego dnia.
Aby przypomnieć uczniom, że życzliwość obowiązuje na co dzień, w poniedziałek,
22 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości. Jak je obchodziliśmy? Po prostu
od rana uśmiechaliśmy się do drugiej osoby!Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli
w kolorze żółtym, w kolorze symbolizującym optymizm i radość. Od rana na wchodzących do szkoły czekało miłe powitanie. Każdy został powitany przez Drużynę Życzliwych życzeniem miłego dnia. Do ubrania przypięto uśmiechniętą buźkę. Dodatkowo z koszyka można było wylosować karteczkę z życzeniem na cały dzień. Kolejna atrakcją naszego święta była Tablica Życzliwości, na której uczniowie pisali życzenia i pozdrowienia. Czasem łatwiej coś miłego napisać, niż powiedzieć.
Pamiętajmy, że bycie uprzejmym i życzliwym nic nie kosztuje, a miłe słowo i gest sprawiły wiele radości wszystkim, którzy przebywają w otoczeniu uśmiechniętych.
Organizatorem akcji była redakcja szkolnej gazetki „Kaktus”. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji dziękujemy! Dzięki Wam, uśmiech zagościł na każdej twarzy!Na zdjęciach: gazetka tematyczna, uczniowie i nauczyciela
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym, suwerennym kraju.
„Szkoła do hymnu” to ogólnopolska akcja śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Już po raz kolejny nauczyciele i uczniowie naszej szkoły 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 włączyli się we wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w galowych strojach z przypiętymi na piersi biało-czerwonymi kotylionami z powagą odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Przedszkolacy, zerówka i klasy 1-3 zebrały się na parterze, a uczniowie klas 4-8 na piętrze. Pomimo rozdzielenia uczniów w celu zachowania zasad bezpieczeństwa hymn wybrzmiał równo i dostojnie. Nasze głosy łączyły się w tym momencie z koleżankami i kolegami z całej Polski, którzy tak jak my włączyli się w obchody święta państwowego. Te kilka minut wspólnego odśpiewania hymnu narodowego to nasz wyraz patriotyzmu.14UCZNIOWIE ŚPIEWAJĄ HYMN
NAUKA ZDALNA
W dniach 15 - 19.11.2021 r.
uczniowie klasy IV i V
mają zajęcia w formie zdalnej (zgodnie z obowiązującym planem lekcji).
Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie
W odpowiedzi na apel Kujawsko- Pomorskiego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenia Visus Supremus uczniowie szkoły w październiku aktywnie uczestniczyli w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie” . W klasach przeprowadzono zajęcia na temat potrzeb i możliwości osób, które nie widzą lub widzą słabo. Wprowadzeniem do zajęć było obejrzenie filmu o szkole oraz wysłuchanie listu Adama napisanego Braillem, skierowanego do uczestników akcji, który odczytała Weronika. Uczniowie zapoznali się ze sposobem zapisu liter alfabetem Brailla. W ramach zajęć kodowali krótkie teksty wykorzystując system kropek alfabetu niewidomych. Ponadto udostępniono im gazetę wydaną Braillem, dzięki której naocznie poznały to pismo. Zostały przeprowadzone zabawy, w których uczniowie choć przez chwilę wczuli się w osoby niewidome.
Zajęcia zwróciły uwagę uczniów na osoby niepełnosprawne wzrokowo. Pokazały z czym zmagają się na co dzień oraz przybliżyły różnice w nauce czytania i pisania. Jednogłośnie stwierdziły, że im w szkole jest o wiele łatwiej uczyć się czytać, pisać i zdobywać wiedzę. Po tych zajęciach nasi uczniowie będą wiedziały w czym mogą pomóc osobom z dysfunkcją wzroku.
W podziękowaniu za realizację kampanii Szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym.
12UCZNIOWIE BIORĄ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH
Z wizytą w Zespole Szkół w Malinowie
W dniu 29 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić Zespół Szkół w Malinowie, uczniowie wzięli udział w Warsztatach Kulinarnych pod nazwą „Poznajemy różne zawody” , uczniowie zapoznali się z zawodem kucharza oraz z zawodem technika żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie Malinowa z panią Iwoną Szulc przygotowali dla naszych uczniów poczęstunek oraz pomogli przygotować naszym uczniom samodzielnie pizzę. Uczniowie ze smakiem zajadali przygotowaną przez siebie pizzę oraz gofry.
UCZNIOWIE PRZYGOTOWUJĄ PIZZĘ
"CZYTAJĄCY RODZICE"
Miesiąc październik rozpoczął akcję promującą głośne czytanie wśród rodziców przedszkolaków.
Każdego miesiesiąca przedszkole odwiedza rodzic i czyta bajkę przyniesioną z domowej biblioteczki. Dzieci bardzo lubią te spotkania, są to dla nich wyjątkowe chwile, kiedy mogą gościć w przedszkolu swoich bliskich.
DZIECI SŁUCHAJĄ BAJKI
XXI DZIEŃ PAPIESKI
W przeddzień 43 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową dnia 15 października 2021 r. obchodzilmy w naszej szkole XXI Dzień Papieski.
GAZETKI OKOLICZNOŚCIOWE WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW
14 października
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ POD HASŁEM
"ZAMIAST KWIATKA, ZDROWE JABŁKA"Tradycyjnie, jak co roku, Samorząd Uczniowski złożył życzenia pracownikom naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W przeddzień święta, 13 października przedstawicielki Samorządu oprócz życzeń i zamiast symbolicznego kwiatka wręczały rumiane jabłka. Życzenia i zdrowy upominek wywołał uśmiech na twarzach wszystkich obdarowanych.Na zdjęciach: uczniowie, nauczyciele, zdrowe jabłka
ŚLUBOWANIE
13 października br. w szkole odbyło się pasowanie dzieci na uczniów pierwszej klasy. W czasie uroczystości dzieci zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności artystyczne. Po występie dyrektor szkoły p. M. Jargoła dokonała uroczystego pasowania.
Do społeczności uczniowskiej zostali przyjęci: Krzysztof Szatkowski, Szymon Rzeszotarski, Lena Janowicz, Małgorzata Gumińska, Wiktoria Giesek i Amelia Mróz.
Rada Rodziców ufundowała upominki dla uczniów, które wręczyła p. Agnieszka Janowicz. To był dzień pełen wrażeń i przyjemności
1
29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się z wizytą do Biblioteki w Gródkach.
Dzieci obejrzały znajdujące się tam księgozbiory, poznały pracę bibliotekarza i dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę. Pani bibliotekerka przeczytała dzieciom przgotowaną specjalnie dla nich bajkę, którą wysłuchały z wielkim zaciekawieniem. Na koniec przedszkolacy założyli ze swoją panią pierwszą kartę biblioteczną i zostali prawdziwymi czytelnikami. Dla wielu była to pierwsza wizyta w bibliotece.DZIECI W BIBLIOTECE W GRÓDKACH
Archiwum Aktualności