Aktualności
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY SZÓSTOKLASISTÓW " O ZŁOTE PIÓRO SOWY"
- 10 maja 2016 roku nasi szóstoklasiści sprawdzili swoją wiedzę ortograficzną, zdobytą podczas sześcioietniej nauki. Pisali dyktando zatytułowane " Pożegnanie ze szkołą".Jury w składzie : p. Marzena Jargoła - dyrektorka SP, p.Irena Kamińska - wychowawczyni klasy III, p. Hanna Iwańska - polonistka oceniło umiejętności i nagrodziło uczestników.Zwyciężczynią I miejsca i zdobywczynią "złotego pióra " została Alicja Gawryś, II miejsce- Aleksandra Zajdzińska, III - Dominik Michalski. W konkursie " gościnnie ' próbowali swoich sił trzecioklasiści, którym również gratulujemy wiedzy ortograficznej.
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 29 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W scence pt. "Opowieści dziadka" nasi aktorzy przyblizyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski i Polaków.
GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE W GRÓDKACH
W czwartek, 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Gródkach odbyły się XI Gminne Biegi Przełajowe Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Szkoły z Niechłonina, Wielkiego Łęcka, Płośnicy miejscowe Gimnazjum oraz gospodarzy reprezentowali najlepsi biegacze, którzy wygrali szkolne eliminacje. Zawody rozegrane były w ośmiu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców na różnych dystansach. Wśród kibiców wielu rodziców dopingowało swoje pociechy. Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk dyrektorki szkoły Marzeny Jargoła medale i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy pozostali uczestnicy drobne upominki. Opiekunowie grup odebrali za udział szkół w wydarzeniu sportowym pamiątkowe statuetki. Tradycyjnie na uczestników czekało ognisko i pieczenie kiełbasek. Nagrody dla zawodników zostały zakupione przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywaniu Problemów Alkoholowych. W połączeniu z emocjami, które wyzwala rywalizacja młodych biegaczy Gminne Biegi Przełajowe w Gródkach należą do największych imprez sportowych dla uczniów naszej gminy.
WARMIŃSKO-MAZURSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM - ELIMINACJE GMINNE
Dnia 14.04.2016 roku w Szkole Podstawowej w Płośnicy odbyły się eliminacje gminne Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięły cztery czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych w Płośnicy, Niechłoninie, Gródkach oraz Wielkim Łęcku.
Otwarcia Turnieju dokonał Pan Krzysztof Groblewski – Wójt Gminy Płośnica. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie rozwiązali test składający się z 30 pytań, natomiast część praktyczna polegała na przejechaniu rowerem po torze sprawnościowym.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
- Szkoła Podstawowa Niechłonin
- Szkoła Podstawowa Gródki
- Szkoła Podstawowa Wielki Łęck
- Szkoła Podstawowa Płośnica
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Działdowie młodszy aspirant Mariusz Szybicki.
WIZYTA DZIECI I MŁODZIEŻY Z OREWU W DZIAŁDOWIE
8 kwietnia 2016r. do naszej szkoły przyjechali uczniowie z OREW w Działdowie wraz ze swoimi opiekunami. Młodzi artyści przedstawili nam kilka scen z życia, ukrzyżowania i śmierci Pana Jezusa. Swoimi rolami wzruszyli nas do łez. To było cudowne i duchowe przeżycie. Po spektaklu razem z panią Beatą Wichrowską zaśpiewaliśmy kilka piosenek. W podziękowaniu za piękny występ, pani dyrektor M. Jargoła wręczyła młodym aktorom słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Gródkach. Dziękujemy za piękne i wzniosłe przeżycie, którego doznaliśmy.
KONKURS PIOSENKI
Uczennica klasy III Aniela Czechrowska, wygrała w kat. klas I-III Gminny Festiwal Piosenki "Z piosenką weselej", który odbył się w sobotę, 2 kwietnia 2016r. w GOK-u w Płośnicy. W konkursie zaśpiewała piosenkę pt. " Mogę wszystko, nic nie muszę" . Gratulujemy!
BASEN
W ramach realizowanej przez gminę kolejnej edycji programu „Umiem pływać” uczniowie klasy III rozpoczęli naukę pływania na krytej pływalni w Mławie. Program zakłada przeprowadzenie 20 godzin lekcyjnych nauki pływania w ramach 10 wyjazdów w okresie od 5 marca do 18 czerwca 2016 r.
KOMUNIKAT DYREKTORA
Komunikat dyrektora Szkoły Podstawowej w Gródkach
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczególnego trybu i terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (Dz. U. z 2015 r. poz. 1942) oraz Zarządzenia Nr 0050.10.2016 Wójta Gminy Płośnica z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie: ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do innych form wychowania przedszkolnego – punkty przedszkolne oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Płośnica na rok 2016/2017.
Szkoła Podstawowa w Gródkach
ogłasza zapisy dzieci do punktów przedszkolnych i oddziałów „0”Do punktów przedszkolnych dla dzieci urodzonych w latach 2011 i 2012
Przyjmowanie wniosków:
• od 01.03.2016 r.
• do 31.03.2016 r. do godz. 15.00Do oddziałów przedszkolnych dla dzieci urodzonych w latach 2010 i 2011
Przyjmowanie wniosków :
• od 01.03.2016 r.
• do 31.03.2016 r. do godz. 15.00
Szkoła Podstawowa w Gródkach ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej dla dzieci urodzonych w latach 2009 i 2010
Przyjmowanie wniosków:
• od 11.04.2016 r.
• do 15.06.2016 r. do godz. 15.00
Załączniki:WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DO_ODDZIALU_0__PP_2016-2017.doc
Zgloszenie_do_obwodowej_szkoly_podstawowej__do_klasy_I_2016-2017.doc
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W dniach od 7 do 9 marca br. będziemy w naszej szkole przeżywać coroczne szkolne rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadzi je ks. Marcin Sokołowski - wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie.
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
7 - 9 MARCA 2016 R.
PONIEDZIAŁEK 7.03.2016 R.
8.00 – 9.30 Nauka rekolekcyjna
9.40 – 10.10 Droga Krzyżowa
10.15 – 10.40 „Słupek, czyli sprawiedliwość” – rozmawiamy o wartościach na podst. książki G. Kasdepke
„Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”
10.40 – 10.55 Przerwa obiadowa
Od 10.55 – zajęcia lekcyjne wg planu
WTOREK 8.03.2016 R.
8.00 – 8.30 „Drużyna, czyli o szacunku” - rozmawiamy o wartościach na podst. książki G. Kasdepke
„Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”
8.40 – 9.30 Film dla kl. 0 – III „Karol, który został świętym” cz. 1 / Gorzkie Żale dla kl. IV-VI
9.40 – 11.00 Nauka rekolekcyjna
11.00 – 11.15 Przerwa obiadowa
Od 11.15 – zajęcia lekcyjne wg planu
ŚRODA 9.03.2016 R.
8.00 – 8.45 Przedstawienie wielkopostne – przypowieści o miłosierdziu Bożym
8.55 – 9.30 Quiz biblijny
9.30 – 10.00 Spowiedź św. dla klas IV – VI/ Film dla kl. 0 – III „Karol, który został świętym” cz. 2
10.00 – 11.00 Msza św. z nauka rekolekcyjną
11.00 – 11.15 Przerwa obiadowa
Od 11.15 – zajęcia lekcyjne wg planu
BAL PRZEBIERAŃCÓW
Dnia 09.02.2016r. w naszej szkole odbył się bal przebierańców dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas mlodszych. Pomysłów nie brakowało: były księżniczki, piraci, rycerze, królewny. Najwięcej jednak było biedronek. Na zakończenie wybrano najładniejszy strój: Karina Wąsiewska, Jowita Wąsiewska, Filip Ornowski, Kacper Urbański.
DYSKOTEKA WALENTYNKOWA
Walentynki są okazją do dobrej zabawy. W poniedziałek, 8 lutego uczniowie klasy VI i III zorganizowali szkolną dyskotekę. Uczniowie tańczyli przy dobrej muzyce oraz brali udział w wielu konkursach. Zabawy sprawiły, że wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie.
CHOINKA NOWOROCZNA
Spotkanie choinkowe w szkole jest wyczekiwanym przez wszystkich uczniów i mieszkańców dniem. Tegoroczną uroczystość uświetniło przedstawienie bajki pt."Wróżki" przygotowane przez uczniów. Widzowie z zapartym tchem śledzili losy pasierbicy Marysi, która za życzliwość i dobre słowa została obdarowana przez cudowne cztery wróżki wspaniałymi darami, natomiast krnąbrna i złośliwa córka macochy spotkała zasłużona kara. Wartość artystyczną spektaklu podkreśliła scenografia, którą ożywiła "żywa łąka", piękne, nastrojowe piosenki, kostiumy aktorów oraz efekty specjalne. Bajka zakończyła się weselnym korowodem, do którego zostali zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Po części artystycznej odbyło się tradycyjne spotkanie z Mikołajem. Wspólna zabawa przy muzyce wprowadziła uczniów w dobry nastrój. Uczniowie dziękują Przewodniczącemu Rady Gminy Janowi Makowskiemu za słodycze.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
21 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka. Najmłodsze dzieci zaprosiły najukochańsze dla nich osoby. Na widowni zasiedli znakomici goście: nasze kochane babcie i dziadkowie. Dzieci pochwaliły się przygotowaną z okazji ich święta częścią artystyczną. Rozdały kwiaty oraz samodzielnie wykonane upominki.
PROJEKT KLASY VI
Uczniowie klasy VI na lekcjach języka polskiego pracowali nad realizacją projektu klasowego „ MYŚL POZYTYWNIE”. Celem działań miało być rozbudzanie pozytywnego myślenia uczniów , pracowników szkoły i rodziców. Samorząd klasowy przedstawił założenia projektu pani dyrektor Marzenie Jargoła. Po uzyskaniu akceptacji i ustaleniu terminu przeprowadzenia akcji, uczniowie przystąpili do jej realizacji. Zadaniem uczniów było przyklejenie na każdym lustrze i drzwiach wejściowych do szkoły, wcześniej opracowanych pozytywnych komunikatów.
Oto niektóre z nich:
„ Bądź z tymi, którzy wywołują uśmiech na twojej twarzy. Nigdy z tymi, którzy malują łzy.”
„ Każdy człowiek popełnia błędy, ale ty czerp z nich naukę i nie popełniaj tych samych.”
„ Możesz być pięknym na zewnątrz, ale prawdziwą sztuką j est bycie pięknym od środka.”
„ Nasze życie jest tym, co uczynią zeń nasze myśli- myśl pozytywnie!”
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
Zdrowych, radosnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia w cieple domowego ogniska. Niech św. Mikołaj przyniesie wszystkie listowne prośby, dzielony opłatek wbrew prawom matematyki niech łączy,, barszcze i karpie smakują wyśmienicie, a Nowo Narodzony da siłę do zmieniania wszystkiego co zmienić możemy, a pozwoli zyskać dystans do tego na co nie mamy wpływu.
Administratorzy strony
SPOTKANIE Z CZERWONYM KAPTURKIEM
Uczniowie z klas 0-III 15 grudnia 2015r. oglądali w MDK w Lidzbarku przedstawienie teatralne pt. Czerwony Kapturek". Bajka jest znana wszystkim dzieciom od pokoleń, ale w spektaklu najistotniejszy był sposób w jaki została przekazana. Wesoło, skocznie z wieloma piosenkami, chwilami groźnie, czasem wzruszająco. Poza Czerwonym Kapturkiem, Mamą, Babcią, Wilkiem czy Gajowym pojawiły się dwie wesołe, trochę przemądrzałe a momentami złośliwe Wiewiórki, Gil oraz jedyny na świecie pan Muchomor, mówiący ludzkim głosem, który pełnił funkcję gospodarza .
Spektakl zawierał przesłanie edukacyjne dla dzieci. Przestrzegał, aby nie zbaczać z wyznaczonej drogi, aby nie rozmawiać z nieznajomymi, a już na pewno nie wpuszczać ich do domu. Widzowie z uwagą śledzili poczynania bohaterów, którzy często nawiązywali z nimi kontakt poprzez wspólne powtarzanie bajkowych zaklęć czy też śpiewanie piosenek. Dodatkowym atutem w przeżywaniu losów głównej postaci była piękna scenografia, kostiumy i specjalne efekty. Dzięki przedstawieniu dzieci na nowo odkryły piękno klasycznej bajki.
MIKOŁAJKI SZKOLNE
Grudzień to czas, kiedy święty Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i przynosi im prezenty. W poniedziałek, 7 grudnia 2015r. w szkole panowała podniosła atmosfera. Wszyscy uczniowie od rana spoglądali ukradkiem w szkolne okna i z niecierpliwością wyglądali tajemniczego gościa. Czas oczekiwania skróciła im płynąca z głośników świąteczna muzyka. Uczniowie klasy trzeciej przybliżyli zebranym legendę o św. Mikołaju oraz przedstawili informacje o tym, skąd pochodzi i kto pomaga mu przygotować świąteczne prezenty dla dzieci. Chóralne powtarzanie prośby przez wszystkie dzieci spowodowało, że w końcu zmęczonym krokiem, z workiem cukierków wyłonił się z leśnej kniei Mikołaj.Takiego radosnego powitania w tej szkole jeszcze nie miała takiego gościa.
Dzieci czuły niedosyt informacji i zadawały gościowi liczne pytania. Zapytały go m.in. dlaczego tak wygląda jak wygląda, dlaczego jeździ reniferami, co robi przez resztę roku i skąd wie, ile na świecie jest dzieci. Najprzyjemniejszym momentem było rozdawanie słodkich prezentów. W ciężkiej pracy pomagały mu elfy i aniołki. Tego corocznego zamieszania pozazdrościły diabełki, które również przybyły, ale nie po to aby psocić, ale po to, aby dołączyć do orszaku Mikołaja. W serca zebranych wstąpiła nadzieja, że w czas świąteczny nawet "licho" traci swoją moc.
Na zakończenie mikołajkowego spotkania gośćz dyrektorką szkoły Marzeną Jargoła wręczyli przedszkolakom dyplomy i puchar za zajęcie 1 miejsca w olimpiadzie przedszkolaków.
Kiedy opustoszał worek, a uśmiechy rozpromieniły twarze naszych uczniów Mikołaj pożegnał dzieciarnię i wolnym krokiem ruszył do swojego domu, zebrać siły, zapakować prezenty i powrócić do nas 24 grudnia! Już czekamy na Ciebie!
V SPORTOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
Dnia 04.12.15 odbyła się w Iłowie POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW. Spośród 12 przedszkoli nasze dzieci zajęły I miejsce.
Szkołę reprezentowali:
Gadulski Adam
Groszek Adam
Józefowicz Miłosz
Lendzian Maria
Maciejewski Michał
Nizgorska Kinga
Urbańska Anna
Czechrowska Lena
Wąsiewska Jowita
Porazińska Nikola
Kamińska Natalia
Jóżwiak Michał
Wojteczek Artur
Konkurencje były przeróżne, a było ich w sumie 9 : wyścigi sprawnościowe, biegi na 10 metrów, slalom, rzuty woreczkami, skok w dal, kozłowanie piłki, skoki na piłce, strzały do bramki.
Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone. Otrzymały puchar, złote medale, dwie piłki i świąteczne upominki. Dzięki sponsorom miały przygotowane napoje, posiłki i watę cukrową.
Bardzo dziękujemy opiekunom za pomoc i opiekę w czasie zawodów: p. Iwonie Nizgorskiej, Barbarze Wąsiewskiej i Mirosławie Sztuba.
KONKURS RECYTATORSKI DLA NAJMŁODSZYCH.
Dnia 27.11.15r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla najmłodszych zatytuowany"Dary Ziemi". Dzieci oceniane były w trzech kategoriach:
Przedszkole i zerówka
Kl. I i II
Kl. III
Oceniane były przez jury w składzie:
1. Przewodnicząca dyrektor Marzena Jargoła.
2. Członek Jolanta Sobotka.
3. Członek Barbara Wiosna.
LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
I.
1.MARIA LENDZIAN
2.STANISŁAW KUCIŃSKI
3.KINGA NIZGORSKA
II.
1. KACPER URBAŃSKI
2. BARTŁOMIEJ URBAŃSKI
3. MICHAŁ RUSIN
III.
1. ADRIAN CZARTOWSKI
2. KARINA WĄSIEWSKA
3. FILIP KOZŁOWSKI
WYRÓŻNIENIE: ANIELA CZECHROWSKA
NATALIA WOJTECZEK
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE
Dnia 25.11.2015r. dzieci z oddziału „0” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odwiedziła ich p. J. Sobotka- bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródkach i przedstawiła historię pluszowego misia oraz przeczytała bajkę pt. „Miś Uszatek”. Przy wspólnej piosence „Pokochaj pluszowego misia” odbyły się konkursy i zabawy z misiem. Na zakończenie dzieci zjadły żelowe miśki. Przedszkolaki wręczyły pani bibliotekarce wcześniej narysowane prace pt. „Miś”, które zawisły Bibliotece Publicznej w Gródkach.
Archiwum Aktualności