27 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii "Jak Sobieski pod Wiedniem wojował?" przygotowana przez Agencję Widowisk Historycznych ARKONA. Uczniowie wzięli udział w widowisku historycznym ukazującym historię Polski w XVII wieku. Podziwiali stroje, uzbrojenie i przedmioty użytkowe z tamtego okresu. W sposób obrazowy i humorystyczny przedstawiono wybrane wydarzenia i bitwy historyczne oraz sylwetki królów Polski. Punktem kulminacyjnym był "wystrzał" z broni, który zachwycił wszystkich uczestników pokazu. Z niecierpliwością czekamy na następne lekcje w wydaniu tej grupy.
Aktualności
Żywa lekcja historii
Czerwony Kapturek po angielsku w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gródkach
Wszystkie dzieci lubią bajki, dlatego chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia na przedstawienie. 23 października br. uczniowie klasy II i III mieli okazję obejrzeć w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Gródkach przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek – wersja dla gimnazjalistów”. Była to współczesna wersja tej klasycznej bajki przeniesiona w realia wielkiego miasta. Po raz pierwszy uczniowie oglądali spektakl, w którym aktorzy pięknie wygłaszali swoje role w języku angielskim. Pomimo to, najmłodsi widzowie doskonale zrozumieli przesłanie i ostrzeżenie przed współczesnymi zagrożeniami i ich skutkami. Po przedstawieniu odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. To przedstawienie na długo zapadnie młodym odbiorcom w pamięci i zapewne zmotywuje ich do sumiennej nauki języka angielskiego, bo świat można poznawać na wiele sposobów.
Wycieczka do Olsztyna
Dnia 23.10.2017 r. odbyła się wycieczka do Olsztyna. Udział w niej wzięli uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunkami. Byliśmy w Planetarium i obejrzeliśmy seans pt. ,,Tajemnice Wszechświata ’’. Następnie pojechaliśmy do kina na film pt. ,,Emotki’’ w reżyserii Tona Leondisa. Była fantastyczna atmosfera. Wszystkim się bardzo podobało.
Teatrzyk Akademia Pana Kleksa
Dnia 17 X 2017 r. do naszej szkoły przyjechał teatrzyk pt.. "Akademia Pana Kleksa". Dzieci z przedszkola, oddziału zerowego oraz uczniowie klas I - V chętnie uczestniczyły w spektaklu i konkursach przygotowanych przez aktorów.
XVII DZIEŃ PAPIESKI POD HASŁEM "IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ"
16 października 2017 r. w 39 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodziliśmy w naszej szkole kolejny już Dzień Papieski. Hasłem tegorocznych obchodów były słowa Jana Pawła II: "Idźmy naprzód z nadzieją".
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2017 r. jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Każda z klas chciała w tym dniu złożyć życzenia swoim paniom i obsłudze szkoły. Młodsze dzieci z klas 0-III zaprezentowały się w piosenkach i życzeniach. Grupa 0 przygotowała taniec. Klasy starsze przedstawiły skecze z życia szkoły. Klasa VI przygotowała zestaw kar dyscyplinujących ucznia w poprzednich latach szkolnych. W tym dniu było nie tylko uroczyście, ale też wesoło.
PASOWANIE NA UCZNIA
10 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Gródkach odbyła się ważna uroczystość – w poczet uczniów szkoły przyjęto pierwszoklasistów. W tym ważnym dla nich dniu uczestniczyli zaproszeni goście: wójt gminy - pan Krzysztof Groblewski, dyrektor szkoły – pani Marzena Jargoła, rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z młodszych klas. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Po wypiciu tajemniczego eliksiru wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a pasowania na uczniów dokonała dyrektor szkoły pani Marzena Jargoła. Rada Rodziców ufundowała dla nich upominki. Jeszcze raz podkreślając, jak ważnym zadaniem każdego pieszego jest odpowiedzialne zachowanie na drodze, wójt gminy pan Krzysztof Groblewski obdarował dzieci odblaskowymi znaczkami i opaskami. Uroczystość zakończono pamiątkowym zdjęciem.
Nocka filmowa
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. E. Milz i p. M. Rogalską zorganizował wieczór filmowy dla klas IV - VII. W przerwie filmu zamówiliśmy pizzę i napoje. Wieczór należał do udanych. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować podobny w przyszłym semestrze.
Otrzęsiny klasy IV
Dnia 25 września 2017 r. klasa VI z wychowawczynią M. Rogalską zorganizowała otrzęsiny dla klasy IV. Przyjęliśmy naszych młodszych kolegów do społeczności naszej braci uczniowskiej. Przygotowaliśmy dla nich ciekawe konkursy i zadania do wykonania. Oczywiście ich wychowawczyni p. E. Milz również musiała wykazać się pewną wiedzą na temat swojej klasy. Po otrzęsinach cała szkoła bawiła się na dyskotece.
WARSZTATY MALOWANIA NA DREWNIE
Jesień pełna barw i ciepłych odcieni stała się inspiracją do zorganizowania warsztatów malarskich dla starszych klas w czterech szkołach podstawowych gminy Płośnica. Warsztaty złożyły się na cały cykl działań artystycznych, które rozpoczął wernisaż malarski Marka Nowakowskiego połączony ze spotkaniem „Mazurskie mallaria”, na którym artyści z całego powiatu malowali na starych mazurskich dachówkach swoje skojarzenia z mazurskim klimatem, w kolejnym tygodniu ruszyły spotkania dla młodzieży z naszych szkół. Malowały na specjalnie przygotowanym drewnie jesienne barwy.
Powstałe prace pod okiem instruktora plastyka GCKiB Anety Rozentalskiej to wyraz wrażliwości na zmieniającą się przyrodę.
Jesienne liście, owoce pełne nasyconych barw i dojrzałe dynie okazały się najczęstszym motywem malowanym na drewnie.
Kolejnym etapem działań artystycznych jest ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Jesienne barwy” dla grup wiekowych w naszej gminie, serdecznie zapraszamy do udziału.
Gra terenowa "Płośnica dawniej i dziś"
Klasa VI i VII w dniu 21. 09.2017 wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Płośnicy w ramach 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa- dziedzictwo krajobrazu”. GCKiB zorganizowało grę terenową pt. „Płośnica dawniej i dziś”. Dzięki zajęciom uczniowie mieli okazję poznać piękno i malowniczość krajobrazu kulturowego naszej gminy która zmienia się z roku na rok. Oglądaliśmy ślady jakie pozostawiły nam poprzednie pokolenia, społeczności i cywilizacje, które już nie istnieją. Dyrektor GCKiB w Płośnicy p.Beata Grędzińska wraz z instr. p.Anetą Rozentalską zabrały nas w podróż po Płośnicy z lat 20 ub. wieku.Dzięki archiwalnym zdjęciom mogliśmy obejrzeć Płośnicę z przed 100 lat, dowiedzieliśmy się gdzie mieściła się najpiękniejsza kamienica Glitza, jak wyglądał Dworzec Kolejowy i Mleczarnia, gdzie mieściły się karczmy i sklep kolonialny. Na koniec zostaliśmy zaproszenie na ciepłe kakao i słodki poczęstunek do GCKiB w Płośnicy.
I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Uczeń klasy VI Paweł Rutyna zajął I miejsce w konkursie plastycznym, zorganizowanym z okazji 50-lecia istnienia Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej. Uczeń na płótnie namalował krajobraz lasu ukazując w ten sposób piękno "Małej Ojczyzny".
OGŁOSZENIE
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018
odbędzie się dnia 04. 09. 2017 r.
o godzinie 9.00
na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Gródkach.Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego – godz. 8.00
Wakacyjne życzenia
Drodzy Uczniowie!!!
Jak każdy rok szkolny był i ten niewątpliwie czasem ciężkiej i wytężonej pracy. Przed wami wakacje. Życzymy Wam, aby był to czas odpoczynku i oderwania się od obowiązków szkolnych. Życzymy również, aby czas wakacyjnej radości, był dla Was czasem wytchnienia i okazją do przeżycia wspaniałych przygód.
Warsztaty ekologiczne
W dniach 09.06-11.06 2017 p. Małgorzata Rogalska i uczennice naszej szkoły były na warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Celem warsztatów było poznanie piękna i historii naszych najbliższych okolic. W ciągu trzech dni udało nam się zwiedzić Muzeum Przyrodnicze i Etnograficzne w Jeleniu, gospodarstwo ekologiczne pana Piotra Rydla w Rumianie oraz miejscowości Rumian i Groszki. Podczas ciekawych prelekcji ekologicznych i historycznych dowiedzieliśmy się o zwyczajach zwierzat zamieszkujacych nasze tereny oraz o historii tej bardzo odległej, bo sprzed 17-18 tysięcy oraz tej bliższej wojennej i powojennej tych terenów. W ostatnim dniu warsztatów wszyscy uczestnicy pisali test podsumowujący zdobytą wiedzę. Zofia Fabisiak z klasy VI zdobyła II miejsce w kategorii klas VI, Karolina Zawadzka również zdobyła II miejsce w kategorii klas IV-V. Gratulujemy naszym koleżankom. Uczestnikami warsztatów były: Dominika Ciesielska, Zuzanna Tułodziecka, Wiktoria Zawadzka, Zofia Fabisiak z klasy VI oraz Karolina Zawadzka z klasy V.
Gminny przegląd piosenki przedszkolnej
Dnia 09.06.2017r. w Szkole Podstawowej w Niechłoninie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej „1 2 3… ŚPIEWAJ TY!”. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału zerowego oraz uczennica z klasy I Kinga Nizgorska. Spośród naszych wykonawców dostrzeżona została Aleksandra Mackiewicz z oddziału „0”, która zajęła III miejsce, w kategorii wiekowej 6-7 lat. Każdy występujący zespół otrzymał nagrodę rzeczową dla klasy, natomiast każdy uczestnik dostał nagrodę- piłkę
Drodzy Rodzice!!! Już niedługo wakacje
Drodzy Rodzice.
Przed nami czas tak długo oczekiwany przez wasze dzieci. Po 10 miesiącach pracy i nauki nadchodzi czas ponad dwumiesięcznego odpoczynku. Życząc wszystkim naszym podopiecznym cudownych chwil, pięknej pogody i ubogacających spotkań i podróży pragniemy w sposób szczególny zwrócić ich i państwa uwagę na to, aby wakacyjny czas był przede wzystkim czasem bezpiecznym.
Nawiązując do informacji przesłanej do naszej szkoły przez p. minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską pragniemy państwa poinformować o możliwości sprawdzenia organizatora wyjazdu waszych dzieci w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl. Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Również w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają Państwo bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową. Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku.
Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl; www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl. Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12. Dodatkowo na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”. Dobrze zapisać lub zapamiętać również numery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe
985 lub 601 100 300.
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
7 czerwca uczniowie z klas I – III mieli okazję sprawdzić się w GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM w Płośnicy. Najlepsi matematycy rywalizowali między sobą o miano mistrza rozwiązując przygotowane dla nich zadania. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Urbańska, Adam Groszek z klasy I, Lena Czechrowska, Dariusz Waszczak z klasy II, Michał Rusin, Bartosz Wąsiewski z klasy III. Nasi uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony i zajęli wysokie miejsca na podium. Anna Urbańska z klasy I zajęła pierwsze miejsce, Lena Czechrowska z klasy II – zajęła drugie miejsce , na tym samym miejscu - drugim uklasował się Michał Rusin z klasy trzeciej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.
Piknik w gospodarstwie agroturystycznym „Arka Noego”
Obchody Dnia Dziecka w szkole to wyjątkowy dzień. W piątek, 2 czerwca br. wszyscy uczniowie z nauczycielami wyjechali na szkolny piknik do gospodarstwa agroturystycznego „Arka Noego” w Kiełpinach. Tam czekało wiele atrakcji. Ogromną radość sprawiła dzieciom przejażdżka bryczką po leśnych bezdrożach oraz oglądanie świata z grzbietu konia. Dla wielu była to pierwsza przejażdżka w siodle, która sprawiła, że uśmiech zachwytu nie znikał z twarzy. Roześmiane oczy zdradzały, że niektórzy odkryli nową pasję i zakochali się w koniach od pierwszego spotkania. W między czasie dzieci korzystały z atrakcji na placu zabaw, rozgrywały mecze w piłkę nożną i siatkową. Dla wszystkich uczestników czekała pyszna kiełbaska z grilla, którą smażyli nasi kierowcy: panowie Janusz Dębek i Wiesław Kaczorek, którym dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Sponsorami wyjazdu była Rada Rodziców, której składamy podziękowania za sfinansowanie poczęstunku i przejazdu. Ten dzień spędzony na łonie natury dostarczył dzieciakom wiele niezapomnianych atrakcji i wrażeń.
Naszym uczniom
Z okazji Dnia Dziecka
życzymy wszystkim naszym uczniom,
aby ich dzieciństwo
było jak najlepsze
i aby trwało jak najdłużej!
Archiwum Aktualności