• Życzenia na zimowe ferie

• Życzymy wszystkim Uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po kilkumiesięcznej solidnej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.

• Bal karnawałowy

• Bal przebierańców, który odbył się w naszej szkole z pewnością zapisze się jako wyjątkowo barwne wydarzenie. Każdy uczestnik wyróżniał się swoim niepowtarzalnym kostiumem.  Przebrania zostały uwiecznione podczas sesji fotograficznej na wyjątkowo atrakcyjnej ściance. Była to również okazja do rodzinnego zdjęcia dziadków z wnukami. Powstała z tego piękna karnawałowa galeria. To również wyjątkowy moment, który pozostanie w pamięci jako czas dobrej zabawy i beztroskiego świętowania.

• SPOTKANIE POKOLEŃ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

• W piątek, 19 stycznia w szkole odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka. Było to wyjątkowe spotkanie trzech pokoleń, w którym uczestniczyli dziadkowie, rodzice i dzieci. Przedszkolacy i uczniowie klas I-III przygotowali część artystyczną, w której śpiewem, tańcem i słowem przekazali swoim ukochanym Babciom i Dziadkom życzenia oraz wyrazy wdzięczności, miłości i szacunku. W humorystycznym przedstawieniu pokazali, że odwiedziny u dziadków są zawsze wyczekiwane, bo u nich spełniają wszelkie zachcianki i marzenia. Wszyscy nasi goście z dumą patrzyli na swoje wnuczki i wnuczęta, a ich szczęśliwe i rozpromienione twarze, potwierdziły, że takie spotkania są niezwykle ważne również dla nich.

• LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

• W roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa w Gródkach bierze udział w programie Laboratorium Przyszłości. Uczniowie w trakcie lekcji mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w ciekawy sposób z wykorzystaniem pomocy naukowych zakupionych w ramach tego programu. Dotychczas odbyło się dużo zajęć poświęconych użyciu różnego sprzętu, między innymi wszyscy uczniowie zapoznali się z budową i obsługą drukarki 3D. Uczniowie klasy V samodzielnie wyszukiwali projekt, zmieniali go i drukowali np. serce jako prezent na Dzień Edukacji Narodowej lub sowę – symbol mądrości jako upominek dla uczniów klas I podczas Ślubowania. Wszystkie klasy budowały różnego rodzaju konstrukcje z klocków LEGO, które później próbowali ożywić wykorzystując odpowiednie oprogramowanie. Podczas każdej uroczystości szkolnej jest wykorzystywany aparat fotograficzny w celu uwiecznienia danej imprezy na zdjęciach. Ponadto na akademiach szkolnych uczniowie korzystają z mikrofonu kierunkowego w celu nagłośnienia.