• KWIATY ZAMIAST ŚMIECI

•    Zalegające śmieci to nie tylko problem estetyki otoczenia. Na naszej bezmyślności cierpią także zwierzęta, głównie bezkręgowce, które wchodzą do butelek czy puszek po napojach i później nie mogą się z nich wydostać. Sarny ranią sobie nogi na rozbitych śmieciach szklanych, dziki jedzą różnorodne opakowania po jedzeniu. Aby zadbać o dobrostan tych stworzeń w dniu 26 kwietnia uczniowie klas 1-3 w ramach ogólnopolskiej akcji „Kwiaty zamiast śmieci” zbierali śmieci, które zalegały na trasie do szkoły. Zebrane śmieci wymienią na nasiona z kwiatami przyjaznymi dla pszczół i innych zapylaczy. Warto zmieniać świat, w którym zamiast śmieci będą kwiaty.

Na zdjęciach: uczniowie klas 1-3 zbierający śmieci.

• 22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

• Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - VIII przygotowali na tą uroczystość krótkie prezentacje. Mogliśmy zatem wysłuchać piosenek, wierszy i ciekawostek dotyczących naszej planety, a nawet obejrzeć pokaz mody ekologicznej.

Po apelu na sali gimnastycznej spędziliśmy wspólnie czas przy ognisku.

22 kwietnia w naszej szkole był również Dniem bez plecaka. Oryginalne pomysły uczniów zachwycały wszystkich.

• POWIATOWY KONKURS WOKALNY

•   21 kwietnia 2022 r. w Domu Pracy Twórców w Płośnicy odbył się powiatowy konkurs wokalny „Z PIOSENKĄ WESELEJ”. Naszą szkołę reprezentowała Michalina Janowicz – uczennica klasy II. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała w piosence „Słoneczko”, za którą otrzymała wyróżnienie.

• Niedziela Palmowa

• Zgodnie ze starym naszym szkolnym zwyczajem przygotowaliśmy piękne palmy na Niedzielę Palmową i wzięliśmy udział w procesji z palmami w parafialnym kościele w Przełęku.

• GMINNY KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

•    Uczniowie klas I-III uczestniczyli  w gminnym  konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną zorganizowany przez GCKiB w Płośnicy. Udział w konkursie przybliżył uczniom tradycje wykonywania palm, które są symbolem zbliżających się świąt. Rozstrzygnięcie odbyło się 10 kwietnia, w Niedzielę Palmową w kościele w Płośnicy.
            Za pięknie wykonane palmy w swojej kategorii klasa I i II zdobyły wyróżnienia,
            a klasa III zajęła I miejsce.
            Nagrody w imieniu swoich kolegów odebrali:
            klasa I – Lena Janowicz,
            klasa II- Michalina Janowicz,
            klasa III – Adam Grędziński.

• LICEUM OGÓLNOKSZTALCACE Z LIDZARKA Z OFERTĄ EDUKACYJNĄ W NASZEJ SZKOLE

•   31 marca 2022r. ósmoklasistów odwiedził nauczyciel z LO w Lidzbarku. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną tej szkoły- planowanymi profilami klas: humanistycznym, matematyczno-przyrodniczym, medycznym oraz dwujęzycznym na rok szkolny 2022/23. Uczniowie wysłuchali prelekcji i obejrzeli prezentację multimedialną w celu poznania bazy lokalowej  placówki, jej atutów i zalet.

Na zdjeciu: plakat promujący szkołę

• Kiermasz ozdób świątecznych

• Dnia 23 marca starym zwyczajem odwiedzili nas nasi przyjaciele z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Działdowa. Zorganizowali kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych własnoręcznie przez ich wychowanków. Cieszymy się, że po przerwie w naszych kontaktach spowodowanych pandemią koronawirusa znów jesteśmy razem.

Na zdjęciu: Uczniowie oglądający ozdoby świateczne