Regulamin określający warunki obsługi podróżnych
III. Obowiązki podróżnego.
- Podróżny obowiązany jest posiadać ważny bilet na przejazd i okazać go na żądanie kierowcy autobusu i organów kontroli.
- Podróżny, który wsiada do autobusu bez ważnego biletu lub innego dokumentu uprawniającego do przejazdu, obowiązany jest bez wezwania zakupić bilet.
- Podróżny obowiązany jest dbać o to, aby wsiadł do właściwego autobusu i wysiadł z niego na właściwym przystanku.
- Podróżnemu nie wolno zajmować w autobusie miejsca już zajętego w sposób widoczny przez innego pasażera. Nie dotyczy to przypadku, gdy podróżny posiada bilet z wpisanym numerem miejsca.
IV .Prawa podróżnego.
- Prawo pierwszeństwa zajęcia miejsca w autobusie przysługuje podróżnemu z ważnym biletem lub innym dokumentem, uprawniającym do przejazdu.
- Podróżny, który zajmuje w autobusie miejsce oznaczone " dla inwalidy " lub "dla osoby z dzieckiem na ręku", obowiązany jest zwolnić to miejsce w razie zgłoszenia się takiej osoby; nie dotyczy to przypadku, gdy podróżny ma bilet z numerem takiego miejsca.
- Podróżny z biletem ma prawo przejazdu na odcinku trasy podanym na bilecie, określonym autobusem, bez prawa przerwy na przystankach pośrednich.
- W autobusie wolno przewozić psa, jeżeli trzymany on na smyczy i ma nałożony kaganiec, nie dotyczy to małych psów trzymających na kolanach. Dla przewożonego psa podróżny obowiązany jest posiadać świadectwo wymagane przez organa sanitarne. Niedopuszczalne jest trzymanie psa na miejscu siedzącym.
- Prawo nabycia biletu i wejścia do autobusu poza kolejnością przysługuje inwalidom o widocznym kalectwie oraz inwalidom I grupy za okazaniem legitymacji inwalidzkiej, kobietom ciężarnym, osobą z dziećmi na ręku, chorym na cukrzycę. Posłom na Sejm Rzeczypospolitej i Senatorom oraz osobom korzystającym z okresowych biletów służbowych przysługuje prawo zamówienia w kasie biletowej miejsca poza kolejnością.