• Projekt ERASMUS

• Szkolenie w Lizbonie

W dniach 30.07-3.08.2018r. nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gródkach: Marzena Jargoła, Irena Kamińska, Helena Maciejewska, Natalia Mędrzycka-Nędzi, Elżbieta Michalska, Elżbieta Milz, Aneta Obarek, Joanna Orzechowska, Małgorzata Rogalska i Jolanta Rutyna w ramach realizowanego w Gminie Płośnica programu ERASMUS + brali udział - jako czwarta grupa - w szkoleniu zorganizowanym w Lizbonie, stolicy Portugalii.

Tematem szkolenia było „Narzędzia IT w dydaktyce”. Zajęcia prowadziła Maria Joao Morgado.

Celem szkolenia było:

• Poznanie podstawowych umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej: wykorzystywanie komputerów do uzyskiwania oceny, przechowywania, tworzenia, prezentowania i wymiany informacji oraz do porozumiewania się i uczestnictwa w sieciach współpracy za pośrednictwem Internetu.

• Poznanie możliwości i wykorzystanie Web Quest jako metody nauczania, zorientowanej na samodzielne zdobywanie wiedzy przez ucznia, w której głównym źródłem informacji jest sieć Internet.

• Wykorzystanie bliskich uczniom narzędzi podczas zajęć w celu usprawnienia pracy, dodatkowej motywacji uczniów, uatrakcyjnienia zajęć i otwierania możliwości łatwego rozpowszechniania rezultatów pracy.

Szkolenie pokazało, że nauczyciele powinni ciągle podejmować trud doskonalenia zawodowego w zakresie TIK, aby odważnie wchodzić w świat uczniów i wykorzystywać nowoczesne narzędzia technologiczne w procesie dydaktycznym.

Wyjazd do Portugalii był okazją do poznania tradycyjnej kuchni tego kraju i zwiedzania Lizbony, pomimo rekordowych upałów.

Prezentacja multimedialna dotycząca realizacji projektu Erasmus +

prezentacja_(1).ppt