• Projekt AKTYWNA TABLICA

Wspólne  opracowanie  planu  działań

2.

26.04.2018r.

Lekcja  otwarta  (p. A.Obarek)

3.

17.05.2018r.

Wymiana  adresów  stron  internetowych  i programów  godnych  polecenia  dla  nauczycieli korzystających z tablic  multimedialnych

4.

maj  2018r.

Lekcja  otwarta (p. E. Michalska)

5.

07.06.2018r.

Sprawozdanie z realizacji zadań

STRONY INTERNETOWE

godne polecenia dla nauczycieli korzystających z tablic multimedialnych:

Liczne interaktywnych i multimedialnych aplikacje do wykorzystania w różnych częściach lekcji. Portal zawiera zadania, ćwiczenia, zabawy praktycznie ze wszystkich przedmiotów. Zasoby możemy przeglądać według przedmiotów. Znajdziemy tu mnóstwo ćwiczeń, gier, krzyżówek, zadań, zabaw dla kl. IV-VII jak również I-III. Zaletą portalu jest to, że użytkownicy sami mogą rozbudowywać, tworzyć i dodawać aplikacje.

Portal ogólny zawiera wiele materiałów, ćwiczeń interaktywnych, e-lekcji, które można wykorzystać na lekcjach w klasach IV-VII. Wyszukiwać można po frazie, przedmiocie lub poziomie nauczania. Materiały uruchamiać można bezpośrednio ze strony lub zapisać na dysku.

Matematyczny portal edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych. Zawiera większość najważniejszych zagadnień podstawy programowej z matematyki w szkole podstawowej. Portal idealny do powtórek przed sprawdzianami jak i do wykorzystania na lekcji.

Portal matematyczny dla kl. I-III.

Atrakcyjna forma ćwiczeń dla klas I-III (edukacja polonistyczna i matematyczna). Zadania online w formie nauki przez zabawę. Zastosowany w portalu system losowego generowania zadań do rozwiązania i automatycznej odpowiedzi zwrotnej w efektywny sposób skraca czas potrzebny do opanowania zagadnienia. Idealne do powtórek przed sprawdzianami, samodzielnego nadrabiania zaległości, jak również wykorzystania podczas szkolnych zajęć.

Elektroniczne dyktanda online dla kl. I-III.

Gry i zabawy matematyczne dla kl. 0-III.

Strona dla nauczycieli historii z quizami i ciekawostkami.

Portal dla nauczycieli przyrody.

Portal z ćwiczeniami multimedialnymi dla wszystkich przedmiotów i klas SP.

Fizyka w szkole podstawowej w atrakcyjnej formie.

Strona internetowa wydawnictwa NOWA ERA dla nauczycieli wszystkich przedmiotów i klas, w szczególności tych korzystających z podręczników tegoż wydawnictwa.

Strona internetowa wydawnictwa MACMILLAN POLSKA skierowana dla nauczycieli języków obcych wszystkich klas i poziomów.

Strona wydawnictwa PEARSON skierowana dla nauczycieli języków obcych wszystkich klas i poziomów.

PROGRAMY EDUKACYJNE

godne polecenia dla nauczycieli korzystających z tablic multimedialnych:

Programy edukacyjno-terapeutyczne kierowane do dzieci i młodzieży w celu podniesienia umiejętności szkolnych, zapobiegania deficytom, osiągania sukcesów, podnoszenia motywacji do zdobywania wiedzy w sposób szybki i trwały. Ćwiczenia i zadania są formą treningu, który wydobywa potencjał intelektualny dziecka i rozwija go wszechstronnie. W zależności od programu ćwiczenia rozwijają i kształtują różne umiejętności. Programy „uczą-bawiąc”.

• Multiteka

Bogaty zbiór pogrupowanych w działy zasobów multimedialnych, interaktywne analizy tekstów i nagrania utworów, reprodukcje dzieł sztuki z komentarzami, aktywizujące ćwiczenia językowe –stanowią uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, pozbawiają go monotonii, wyzwalają aktywność uczniów i motywację do nauki

• Piszę poprawnie 4-6

Zestaw ćwiczeń związanych z formami wypowiedzi. Uczniowie mają możliwość samodzielnego wykonywania zadań związanych z formami wypowiedzi, sprawdzenia poprawności ich wykonania. Są również ćwiczenia sprawdzające umiejętności ortograficznie. Stanowią doskonałą pomoc przy wprowadzaniu form wypowiedzi jak i ich utrwalaniu.

• Ortografia

Utrwalanie zasad ortograficznych w formie gry edukacyjnej. Doskonała zabawa połączona z nauką

• Dyktando w praktyce

Innowacyjny, skuteczny program do nauki ortografii. Program zawiera dyktanda, sprawdziany zadania tekstowe. Akcja programu toczy się na Krecie, w urzekającej atmosferze starożytnej Grecji. Odważny Tezeusz wyrusza na pełną językowych pułapek wyprawę po labiryncie Minotaura. Jego zadaniem jest dotrzeć do potwora i wgrać z nim ortograficzną walkę. Program ułatwia przyswojenie i zapamiętanie zasad ortograficznych, pomaga w przygotowaniu się do sprawdzianów, konkursów, zapewnia również ciekawą, pełną estetycznych przeżyć intelektualną rozrywkę.

• Lekcjoteka

Program zawiera ciekawe zasoby, które stanowią wprowadzenie do interaktywnego świata portalu

LEKCJA OTWARTA W SP GRÓDKI

Dnia 26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Gródkach odbyła się lekcja otwarta przeprowadzona przez panią Anetę Obarek.

Uczniowie klasy VII zapoznali się z budową oraz funkcjami obwodowego układu nerwowegowykorzystując na lekcji narzędzia multimedialne.

Dzięki lekcji otwartej z biologii uczniowie za pomocą programów multimedialnych, ćwiczeniom oraz grze kalambury przybliżyli temat dotyczący układu nerwowego, odruchów i nerwów.

LEKCJA OTWARTA W SP WIELKI ŁĘCK

Dnia 14 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Wielkim Łęcku odbyła się lekcja otwarta przeprowadzona przez panią Justynę Różańską.

Uczniowie klasy VII pracując z przedmiotowym multibookiem poznali zasady kulturalnego zachowania obowiązującego w różnych państwach. Mówili o odpowiednim zachowaniu się przy stole, sposobach powitań, zasadach obowiązujących podczas składania wizyty znajomym oraz o tym, jak należy prowadzić kulturalną rozmowę.

LEKCJA OTWARTA W SP GRÓDKI

W ramach  projektu „AKTYWNA TABLICA” w klasie  I  została  przeprowadzona lekcja  dla  rodziców. Tematem  zajęć  był  kalendarz. Uczniowie  aktywnie pracowali  i rozwiązywali  zadania  na tablicy interaktywnej.