• O KLASIE

        •  

          ROK SZKOLNY 2020/2021

                                                                                             

                                       

          ROK SZKOLNY 2019/2020

           

          Uczniowie klasy I

           

          W pierwszej klasie edukację rozpoczęli uczniowie: Bartosz Giesek, Adam Grędziński, Elżbieta Gumińska, Julia Ławicka, Alicja Mackiewicz, Igor Nowak, Jan Stempka.

           

              

           

           

          ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

           

          Pierwszoklasiści podczas uroczystości złożyli Ślubowanie.

          My uczniowie pierwszej klasy
          Szkoły Podstawowej w Gródkach Ślubujemy:
          Być pilnymi i wzorowymi uczniami
          dobrymi kolegami.
          Obiecujemy godnie reprezentować
          dobre imię naszej szkoły.
          Swym zachowaniem i nauką
          sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

          Po ślubowaniu pani dyrektor dokonała aktu pasowania i przyjęcia do społeczności uczniowskiej.

           

              

           

           

          ROK SZKOLNY 2018/2019

           

          Pożegnanie trzecioklasistów

           

          Uczniowie: Filip Dziombowski, Adam Groszek, Miłosz Józefowicz, Jan Kępka, Stanisław Kuciński, Maria Lendzian, Michał Maciejewski, Jakub Mackiewicz, Kinga Nizgorska, Kajetan Pietruszka, Ann Urbańska, Joanna Wasilewska i Alicja Wisińska zakończyli pierwszy etap edukacji i po wakacjach rozpoczną naukę w czwartej klasie.

           

               

              

           

           Gródki, 19.06.2019r.

           

           

          Drodzy Uczniowie!

           

          Kończąc III klasę zdobyliście pierwszy stopień podstawowej wiedzy o życiu, świecie i ojczystym języku. Po wakacjach, we wrześniu rozpoczniecie naukę, która otwiera drogę ku Waszej przyszłości.

          Pozwólcie sobie złożyć gratulacje i serdeczne życzenia, aby nigdy nie opuszczał Was zapał do nauki, a radości dzieciństwa zawsze towarzyszył uśmiech i dobry humor.

           

          Celujących wyników w nauce i udanych wakacji!

           

          Wychowawczyni kl. III

          I. Elżbieta Kamińska

           

            

           

          Wycieczka do gospodarstwa rolnego

          Kolejnym zawodem, o którym uczniowie zdobyli obszerną wiedzę jest zawód rolnika. Poznając pracę rodziców trzecioklasiści  odwiedzili gospodarstwo państwa Groszek, po którym oprowadził ich tata ich kolegi Adama. Dzieci oglądały nowoczesną oborę, a w niej stado krów. Pan Groszek pokazał pomieszczenia, w których doi się krowy i ogromne zbiorniki na mleko. Dzieci dowiedziały się, że technika komputerowa i informatyczna wiedza jest wykorzystywana w nowoczesnych gospodarstwach rolnych. Z ogromnym zainteresowaniem wszyscy sprawdzili, jak się siedzi za kierownicą ciągnika. Uczniowie dziękując za spotkanie wręczyli panu Groszek Laurkę.

           

          Wycieczka do CPN-u  w Gródkach

          Kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy pracę naszych rodziców” odbyło się w CPN w Gródkach. Uczniowie III klasy spotkali się z pracownikiem stacji benzynowej, panem Karolem Dziombowskim, który oprowadził ich po stacji i opowiedział o swojej pracy. Podczas pobytu na stacji było wielu klientów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obsługę dystrybutorów. Pan Dziombowski wyjaśnił, gdzie są zbiorniki z paliwem i jak to się dzieje, że paliwo leci do baku. W podziękowaniu uczniowie wręczyli laurkę. 

             

           

          Akcja „Siejemy słońce”

          Uczniowie III kasy przystąpili do ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „Siejemy słońce”, która polega na posianiu słoneczników na terenie szkoły. To jeden z najpiękniejszych kwiatów, bardzo dostojny, piękny i bardzo pożyteczny. Gdy kwitnie zachwyca nas i cieszy pszczoły, a gdy owocuje sprawia radość ptakom, które wyjadają nasionka. Uczniowie poprzez takie niewielkie działania mają wpływ na środowisko naturalne. Nasze słoneczniki zakwitną pod oknami naszej klasy.

           

          Kim będę?

          Takie pytanie zadają sobie często dzieci. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli cykl spotkań z rodzicami wykonującymi różne zawody. 28 maja 2019r. na spotkaniu z panią Jolantą Urbańską poznali zawód nauczyciela wychowania fizycznego. W pierwszej części uczniowie przeprowadzili wywiad, z którego dowiedzieli się o tym, że ten zawód, to nie tylko praca, ale pasja. Pani Jolanta pokazała uczniom zdjęcia z czasów swoich studiów, pokazując jakie uprawiała dyscypliny sportu. Opowiedziała im również o tym, co trzeba zrobić, aby być nauczycielem wychowania fizycznego. Spotkanie zakończyło się krótkim pokazem i ćwiczeniami z piłkami koszykowymi. W podziękowaniu uczniowie wręczyli laurkę.

           

           

          Sukces Ali i Adama

          Uczniowie klasy III, Alicja Wisińska  i Adam Groszek brali udział w II Gminnym Konkursie Czytelniczym „I ty możesz zostać baśniopisarzem”, który odbył się w dniu 28 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Niechłoninie.  Nasi koledzy wykazali się doskonałą znajomością baśni H. Ch. Andersena. Alicja w kategorii klas III zdobyła pierwsze miejsce, a Adam był trzeci. Gratulujemy sukcesu!

           

          Z górki na pazurki !

          Zimowe zabawy na śniegu sprawiają nam  ogromną radość.  Uczniowie III klasy z pobliskiej górki w lesie zjeżdżali na foliowych workach wypchanych słomą. Dzieciaki jak skoczkowie narciarscy rywalizowali w uzyskanych odległościach. Zjazd to sama frajda, ale podejście pod górkę to prawdziwy wyczyn. Zachęcamy wszystkich, aby z rodzicami odwiedzili w wolnej chwili górkę. Świetna zabawa gwarantowana!

                  

          Dokarmiamy ptaki

          Zima to trudny czas dla zwierząt. Aby im pomóc przetrwać zimę, uczniowie na krzakach przy szkole  i w karmniku rozwiesili kule tłuszczowe dla ptaków.

                     

           

              Trzecioklasiści jeżdżą na lodowisku!

           

             W środę, 9 styczna 2019r. uczniowie III klasy z rodzeństwem i rodzicami, po południu spotkali się na lodowisku w Działdowie. Jedni śmigali z kosmiczną szybkością, a inni pod opieką wychowawczyni stawiali nieśmiałe kroki. Jazda na łyżwach sprawiała wszystkim wiele radości.

           

               

           

           

          WIGILIA W KLASIE

           

             Ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbyła się klasowa Wigilia. Uczniowie przygotowali się do niej pamiętając o wszystkich tradycjach związanych z tym wieczorem. Wpełni powagi dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i śpiewali kolędy.

           

               

           

          Klasowy konkurs recytatorski

          W piątek 14 grudnia 2018r. odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski, w którym trzecioklasiści  recytowali wiersze o tematyce czytelniczej.  Tematyka konkursu związana była z realizacją zadań podjętych w ramach „Narodowego  projektu rozwoju czytelnictwa”, który jest realizowany w szkole. Do jury zostali zaproszeni starsi koledzy z VI klasy. Po uzgodnieniu werdyktu, decyzję klasy VI , którą podziela wychowawczyni III klasy, przedstawił sekretarz jury Staś Fabisiak. 

          1.        miejsce Jaś Kępka

          2.       II miejsce Ania Urbańska

          3.       III miejsce Marysia Lendzian

          Wyróżnienie: Miłosz Józefowicz

          Zwycięzcy otrzymali upominki. Gratulujemy!

               

           

          Rodzice czytają uczniom legendy

          W szkole realizowany jest  „Narodowy projekt rozwoju czytelnictwa ”, celem którego jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.  Jednym z zadań do realizacji było czytanie najmłodszym  uczniom przez rodziców wybranych baśni i legend. W listopadzie br. pani Monika Maciejewska przeczytała „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”, a pani Izabela Mackiewicz „ Legendę o Wieliczce”.  Wszyscy uczniowie klas 1-3  z zaciekawieniem słuchali pięknych legend, które przeniosły je w czarodziejski świat dziecięcych marzeń.

           

           

          Podsumowanie klasowego konkursu czytelniczego

                W piątek, 9 listopada 2018r. w klasie III odbyło się podsumowanie klasowego konkursu czytelniczego „100 stron dla Niepodległej”. Zadaniem ucznia było przeczytanie w ciągu miesiąca 100 stron. Uczestnicy konkursu sami decydowali o doborze książek. Po podsumowaniu okazało się, że każdy uczestnik konkursu przeczytał o wiele więcej stron. Wśród czytanych książek był m.in. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, „Detektyw Pan Pozytywka”, „Kajtkowe przygody”, Przygody Mikołajka”, Rok z Kubą i Bubą” i wiele innych. Uczniowie polecali kolegom przeczytane książki opowiadając o ich niezwykłych bohaterach i ciekawych przygodach. Laureatami konkursu zostali: Adam Groszek, Kinga Nizgorska, Alicja Wisińska, Stanisław Kuciński, Maria Lendzian, Anna Urbańska, Kajetan Pietruszka i Michał Maciejewski. W nagrodę otrzymali dyplomy, książki i breloczki. Gratuluję wszystkim uczestnikom i zachęcam do czytania książek również po zakończeniu konkursu.

           

                 

           

          KLASOWY KONKURS CZYTELNICZY

          "100 stron dla Niepodległej"

           

           

          W związku z doniosłą rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszam wszystkich uczniów klasy III SP w Gródkach do udziału w konkursie czytelniczym „100 stron dla Niepodległej”

           

          Celem konkursu jest:

          - uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości,

          -zachęcenie uczniów do wypożyczania i czytania książek z biblioteki szkolnej,

          -korzystanie ze szkolnego księgozbioru,

          -doskonalenie techniki czytania.

          • Zadaniem ucznia jest przeczytanie od 8 października do 8 listopada 2018r. w sumie 100 stron wypożyczonych z biblioteki szkolnej książek.

          • Każdą przeczytaną książkę uczeń zapisze na karcie "Moja lista przeczytanych książek", na której oprócz autora i tytułu poda liczbę stron.

          • Po przeczytaniu przed terminem wymaganej liczby stron, może dalej je „zbierać”, aż do zakończenia konkursu.

          • Kartę "Moja lista przeczytanych książek" uczeń otrzyma w klasie.

          • Po zakończeniu konkursu wypełnioną kartę przyniesie do szkoły.

          • Rodzic poświadczy podpisem, że uczeń czytał książkę.

          • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 9 listopada br.

          Mam nadzieję, że ta symboliczna liczba „100” zostanie przez każdego ucznia przekroczona!

          Uwaga: W konkursie biorą udział książki wypożyczone do czytania z biblioteki szkolnej!

           

          Nocka w szkole

          Po południu, w piątek, 21 września br. uczniowie III klasy rozpoczęli weekendowe spotkanie w szkole. Tradycyjnie czas na sali gimnastycznej wypełniony był dobrą zabawą. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w grach i chętnie uczyli się nowych zabaw ruchowych. Wiele radości sprawiła im wspólna zabawa przy muzyce. Chłopcy odkryli swoje umiejętności taneczne. Wieczorne wyjście do pubu na pizzę i frytki sprawiło wiele radości. Apetyty dopisywały wszystkim. Przed snem trzecioklasiści w skupieniu słuchali czytanej przez kolegów książki o przygodach leśnych zwierzątek. Nocka na sali minęła szybko. W sobotę po śniadaniu raźnym krokiem uczniowie wyruszyli na leśną wyprawę w kierunku kurhanów. Wspólna wędrówka była okazją do poznania najbliższej okolicy. Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni. Wolny czas spędzony w szkole z kolegami będą wspominać przez cały rok nauki aż do następnej nocki na sali.

           

               

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

           

          ROK SZKOLNY 2017/2018

          Weekend w szkole

           

           

          Uczniowie klasy drugiej ostatni weekend roku szkolnego spędzili w szkole. Było to spotkanie pełne radosnej zabawy, uśmiechu i relaksu. Tradycyjnie rozpoczęło się w popołudniowy piątek (15 VI), a zakończyło w sobotę. Celem było poznanie zabaw podwórkowych naszych rodziców. Dzieci wspólnie bawiły się w kapsle, pomidora, grały w gry planszowe i konstruowały budowle z klocków. Czas umilała muzyka. Doskonałą szkołą życia dla wszystkich było wspólne przygotowanie posiłków, a potem sprzątanie. Jest to jedyna noc w roku, gdy sala gimnastyczna zamienia się w ogromną sypialnie. W sobotnie przedpołudnie odbyła się wyprawa leśnymi ścieżkami. Szkoła jest doskonałym zapleczem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Mieliśmy tu wszystko, co było niezbędne, aby się nie nudzić. Z niecierpliwością czekamy na kolejną nockę na sali.

           

               

           

          Dalekobieżna podróż do Olsztyna

           

           We wtorek 19 czerwca 2018r. uczniowie klasy drugiej pojechali pociągiem na wycieczkę do Olsztyna, stolicy naszego województwa. Atrakcją była nie tylko podróż dalekobieżnym pociągiem, ale również przejażdżka tramwajem. W Multi kinie dzieci obejrzały film pt.: „Odlotowy odlot”, a w planetarium odbyły kosmiczną podróż w przestworza. Siły do dalszego zwiedzania miasta nabrały po wizycie w KFC. Ogromne wrażenie zrobiło na nich Stare Miasto i zamek olsztyński. Na dziedzińcu zamku każdy ochotnik został zakuty w dyby. W amfiteatrze przy zamku spędzili czas w strefie kibica, która powstała w związku z Mundialem. Tradycyjnie odwiedziły pomnik Kopernika. Gdy każdy zakupił pamiątkę, był gotów do powrotnej podróży. Dla tych, którzy po raz pierwszy podróżowali pociągiem była to podróż życia.

           

                     

           

           

          Spotkanie w bibliotece

          Uczniowie klasy drugiej w maju (11.05.2018r.) odwiedzili bibliotekę w Gródkach. Bibliotekarka Jolanta Sobotka wprowadziła uczniów w świat baśni Andersena. Przybliżyła postać bajkopisarza oraz jego twórczość. Dzieci obejrzały wystawkę jego książek i rozmawiały o swoich ulubionych baśniach. W tym dniu czekała na nich kolejna niespodzianka.  Bibliotekarka Anita Zawadzka przeczytała im baśń pt. „Brzydkie kaczątko” ilustrowaną japońskim teatrzykiem kamiszibai . Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli paniom wykonany przez siebie kwiatek.

                

           

           

          Wyróżnienie dla klasy za wielkanocną palmę

          Uczniowie klasy wspólnie wykonali palmę wielkanocną na konkurs do GCKiB. Za swoją pracę otrzymali wyróżnienie. W Niedzielę Palmową Kinga Nizgorska i Ala Wisińska podczas uroczystego podsumowania konkursu w kościele w Płośnicy odebrały nagrodę dla wszystkich uczniów.

                  

           

          Walentynkowa poczta

          Walentynki to czas, kiedy wyrazy sympatii przekazują sobie i dorośli i dzieci. Walentynkowa poczta dotarła również do uczniów naszej kasy.

            

            

          Wyjazd na lodowisko

          W miesiącu lutym uczniowie klasy spotykali się trzykrotnie na lodowisku w Działdowie. Wielu z nich odważnie już śmigało na łyżwach, ale byli i tacy, którzy wytrwale uczyli się najpierw  stąpać po lodzie. Dzięki wielkiej odwadze i wytrwałości pokonali lęki i nauczyli się jeździć. Wszyscy doskonale bawiliśmy się!

               

           

          BAL KARNAWAŁOWY

                 

           

          MIKOŁAJKI

           

              

           

          Śniadanie daje moc!

          8 listopada klasa II uczestniczyła w akcji pod hasłem  „Śniadanie Daje Moc”. Najpierw uczniowie poznali „12 zasad zdrowego odżywiania”, dzięki którym dowiedziały  się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu.  Następnie przygotowali pyszne kolorowe kanapki, które były dla nich w tym dniu drugim śniadaniem.

                

           

          „Nocka na sali” - spotkanie integracyjne drugoklasistów

          W popołudniowy piątek, (29 września 2017r.)  rozpoczęło się klasowe spotkanie drugoklasistów, które trwało do sobotniego  południa. Celem była integracja klasy poprzez spędzenie czasu na wspólnej zabawie oraz nocowaniu na sali gimnastycznej. Na uczniów czekało wiele niespodzianek. Najpierw z drugoklasistami spotkała się pani Anita Pszenna, pracownik sanepidu, która opowiedziała  im jak wiele żywności marnuje się i co należy robić, żeby tego uniknąć. Spotkanie zakończyło się konkursem z nagrodami, do udziału w którym zostały zaproszone mamy.  Miłym akcentem było ognisko, po którym dzieci pożegnały się z rodzicami. Czas spędzony na sali gimnastycznej wypełniony był wspólnymi zabawami. Późnym wieczorem sala zamieniła się w ogromną sypialnię. Nocka była prawdziwym obozem przetrwania, ponieważ wieczorem nastąpiła awaria prądu i ogarnęła nas ciemność. W sobotni poranek uczniowie samodzielnie przygotowali śniadanie, które było wyjątkowo smaczne. Po śniadaniu sala znów zamieniła się w wielki plac zabaw.Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ wielu z nas po raz pierwszy spędziło noc bez rodziców poza domem. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal!

              

           

          ROK SZKOLNY 2016/2017

          Pasowanie na czytelnika

          Na zaproszenie bibliotekarki, Jolanty Sobotka uczniowie pierwszej klasy w środę 19 maja 2017r. uczestniczyli w Bibliotece Publicznej w Gródkach w spotkaniu z Anną Szczotka, członkinią chóru „Echo” ze Skurpia. Panie opowiadały o tym, dlaczego warto czytać książki. Uczniowie odczytali skierowane do nich prośby książki oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą je szanować i dbać o nie, po czym zostali uroczyście pasowani na czytelnika.  Aby rozbudzić zainteresowania czytelnicze pani Szczotka przeczytała im książkę o zwierzętach Oli. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki i pamiątkowy dyplom. W podziękowaniu za miłe spotkanie dzieci wręczyły Paniom laurki. W bibliotece na nowych czytelników czeka pani bibliotekarka,  książki i oczywiście Pinokio!

                 

           

           

          Kolejnym gościem w klasie pierwszej w ramach akcji „Absolwenci czytają uczniom” była Magdalena Józefowicz, która przeczytała uczniom o kolejnych przygodach Jacka, Wacka i Panakracka. Pani Józefowicz wspominała swoje lata spędzone w tej szkole. Dziękujemy za miłe spotkanie i słodkie upominki!

                  

           

          Marcowe spotkanie z absolwentem

          W marcowy poniedziałek (27III) na zaproszenie pierwszoklasistów  w ramach akcji „Absolwenci czytają pierwszoklasistom”  odwiedziła nas Natalia Rzymowska, która przeczytała uczniom kolejne rozdziały książki o przygodach Jacka, Wacka i Pankracka. Pani Natalia najpierw opowiedziała o swoich szkolnych latach pokazując wiele zdjęć z tego okresu. Największe zainteresowanie wzbudziły informacje o udziale naszego gościa w szkolnych zawodach sportowych. Dziękujemy za miłe spotkanie i cukierki.

                 

           

          Spotkanie z autorką baśni „Jak mrówki nauczyły Bartka mądrości”

          Pierwszacy na spotkaniu autorskim (24 III) pokazali pani Teresie Dwórznik-Romańskiej, autorce baśni „Jak mrówki nauczyły Bartka mądrości” swój wkład w pomoc Bartkowi w naprawianiu zepsutych mrowisk. Prace plastyczne bardzo spodobały się autorce.

                 

           

              „Żyj smacznie i zdrowo”

          Uczniowie klasy pierwszej w poniedziałek, 13 marca br. uczestniczyli w projekcie „Żyj smacznie i zdrowo”. Inicjatorką i organizatorką była Jolanta Urbańska, nauczycielka Gimnazjum im. Jana Pawła II w  Gródkach,  która w ramach realizowanego projektu przygotowała  z uczennicami gimnazjum z klasy III b dla pierwszaków sałatkę cezar według przepisu Winary. Pierwszoklasiści pod kierunkiem gimnazjalistek pracowali w grupach. Pod ich czujnym okiem obierali, kroili i mieszali składniki sałatki. Na zakończenie z apetytem zjadali sałatkę, która była wyjątkowo smaczna i kolorowa, a przede wszystkim zdrowa. Dziękujemy Pani Joli Urbańskiej oraz gimnazjalistkom z klasy III b Klaudii, Asi, Milenie i  Dominice za wspólne przygotowanie posiłku. To były wyjątkowo „smaczne” zajęcia. Dziękujemy!

           

              


                            

           

          Projekt czytelniczy pod hasłem „Starsi koledzy polecają młodszym…”

          W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie pierwszej klasy są adresatami III edycji Akcji głośnego czytania pod hasłem „Starsi uczniowie polecają młodszym twórczość Teresy Dwórznik –Romańskiej”. W ramach  realizacji pierwszego etapu projektu uczniowie klasy IV pod kierunkiem inicjatorki akcji, pani Hanny Iwańskiej przeczytali pierwszoklasistom baśń „Jak mrówki nauczyły Bartka mądrości’’. Uczniowie wykonali ilustracje do wydarzeń i porządkowali ich  kolejność. Kolejnym etapem było spotkanie z nauczycielką przyrody, panią Małgorzatą Rogalską w cel pogłębienie informacji o życiu i zwyczajach mrówek.                                                                        

          Pierwszaki z zainteresowaniem wysłuchali opowieści i obejrzeli film prezentujący ciekawostki o tych owadach. Jako zadanie po tych zajęciach mieli pomóc głównemu bohaterowi baśni Bartkowi pomalować ilustracje mrowisk. Kolejne działania „Akcji głośnego czytania” będą związane z poezją.

                    

           

          Bal karnawałowy

           

          Spotkanie z absolwentem

          W miesiącu lutym (24 II) odbyło się już piąte spotkanie pierwszoklasistów z absolwentem. Tym razem z uczniami spotkał się pan Grzegorz Maciejewski, sołtys Przełęka, a prywatnie dziadek Michała. Opowiedział o zabawach, w które bawiły  się dzieci,  kiedy on był uczniem. Okazało się, że czasy się zmieniają, uczniowie się zmieniają, a zabawy były i są niezmienne. Potem nasz gość przeczytał kolejne rozdziały książki, w których bohaterowie Jacek, Wacek i Pankracek  przeżywali szkolne przygody. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy!

                   

           

           

          Pierwszacy na kuligu

                    

              

          Styczniowe spotkanie z absolwentem szkoły

          W styczniu (11.01.2017r.) z pierwszoklasistami w ramach akcji "Absolwenci czytają uczniom" spotkał się pan Zbigniew Groszek , dziadek Adasia, ucznia tej klasy. Pan Groszek ciekawie opowiadał o swoich szkolnych przygodach i obowiązkach. Wcześniej zdobyte informacje pozwoliły uczniom na zadawanie wielu ciekawych pytań z kategorii "A jak dawniej w szkole ....". Pan Groszek pięknie przeczytał kolejne rozdziały książki "Jacek, Wacek i Pankracek" wzbudzając zainteresowanie słuchaczy. Dziękujemy za miłe odwiedziny i spotkanie!

           

           

          Grudniowe spotkanie z absolwentką

                 W piątek, 16 grudnia br. po raz trzeci  pierwszoklasiści gościli absolwentkę naszej szkoły. Tym razem odwiedziła nas pani Jolanta Urbańska, nauczycielka wychowania fizycznego w gimnazjum.  Podzieliła się swoimi wspomnieniami  z okresu szkoły podstawowej i pokazała wiele zdjęć, które obrazowały  szkolne wydarzenia, w których uczestniczyła . Miło wspominała swoje koleżanki, kolegów oraz nauczycieli. Następnie  przeczytała kolejne rozdziały książki "Jacek, Wacek i Pankracek". Poznane  historie nauczyły słuchaczy, że trzeba umieć się dzielić  i być życzliwym wobec kolegów.  Czas spędzony z panią Jolą był dla dzieci radosnym spotkaniem , które zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy!

           

          ****************************************************************************************************************************************************

           

          6 GRUDNIA MIKOŁAJ BYŁ WŚRÓD NAS

           

           

          Listopadowe spotkanie  z absolwentką szkoły

                 Kolejnym gościem pierwszoklasistów w ramach akcji "Absolwenci czytają uczniom" była                         Joanna Orzechowska  obecnie nauczycielka  naszej szkoły. W ostatni piątek listopada (25XI) przeczytała rozdział książki pt. "Jacek, Wacek i Pankracek", w którym uczniowie poznali kolegów głównych bohaterów. Podzieliła się również z uczniami swoimi wspomnieniami z czasów, kiedy była uczennicą tej szkoły. Na pożegnanie wręczyła uczniom lizakami. Dziękujemy!

           

           

          ###########################################################################################################

          ŚNIADANIE DAJE MOC

          Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.  Uczniowie klasy pierwszej 8 listopada br. w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego  "Śniadanie Daje Moc" przygotowali w klasie kanapki na drugie śniadanie. Na początku szkolna pielęgniarka przedstawiła im zasady zdrowego odżywiania się zgodnie z najnowszą piramidą zdrowia. To nie były pierwsze zajęcia o zdrowym odżywianiu. Wcześniej pierwszaki samodzielnie wykonali owocowe szaszłyki, które im bardzo smakowały.

           

           

          Absolwenci czytają pierwszoklasistom

               W ramach akcji "Absolwenci czytają uczniom" zaproszeni goście w klasie pierwszej będą czytali kolejne rozdziały książki Miry Jaworczakowej pt. "Jacek, Wacek i Pankracek".

              W piątek 28 października 2016r. pierwszym gościem w naszej klasie  była Jolanta Rutyna, która jest nauczycielką oddziału przedszkolnego. Pani Jola  wspominała czas spędzony w szkole podstawowej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali jej opowieści po wysłuchaniu których zadawali wiele pytań.  Pani Rutyna przeczytała dzieciom rozdział książki, w którym uczniowie poznali Jacka jednego z bohaterów. Miłym akcentem na zakończenie spotkania były słodki poczęstunek przygotowany przez naszego gościa dla dzieci. Dziękujemy!

           

           

           

          ODBLASKOWE PIERWSZAKI

                         W ramach ogólnopolskiej akcji " Odblaskowy Pierwszak "  we  wrześniu 2016r. naszych pierwszoklasistów odwiedzili policjanci z maskotką Mrówki. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami  o bezpiecznych zasadach poruszania się po drodze. Uczniowie wykazali się znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię.  Policjanci zachęcali do stosowania odblaskowych elementów  podczas poruszania się po drodze, które w warunkach niedostatecznej widoczności  mogą nawet uratować życie.. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał odblaskowy znaczek i przybił "piątkę" z Mrówką.

           

           

          ROK SZKOLNY 2015/2016

           

          Spotkanie z florystkami

          Uczniowie klasy  III w środę, 10 lutego 2016r. uczestniczyli w Publicznej Bibliotece w Gródkach w spotkaniu z paniami: Jolantą  Sobotka, Bernadetą Kempka i  Mirosławą Żuchowską . Panie zaprezentowały  różnorodne kwiaty z bibuły. Uczniowie pod ich kierunkiem wykonali piękne wiosenne bukiety krokusów. Dziękujemy za niezwykłe spotkanie!

               

           

          LODOWISKO W CZASIE FERII

          Czas wolny w ferie zachęcił uczniów klasy III do spotkania w poniedziałek, 26 stycznia 2016r. na lodowisku w Działdowie, aby wspólnie pojeździć na łyżwach. Dla wielu uczniów nie była to pierwsza wizyta, dlatego nieźle radzili sobie w jeździe. Brawo za odwagę dla tych, którzy postanowili nauczyć się poruszać po lodzie! Dzięki odwadze i wytrwałości osiągnęli sukces. Chodzeni  po lodzie to już pierwszy krok  do opanowania jazdy.

             

           

           

          Uczniowie III klasy uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Welskiego Parku Krajobrazowego  w Lidzbarku

               

           

           

          SPOTKANIE INTEGRACYJNE TRZWECIOKLAASISTÓW

                    W  piątek 14 września 2015r. po południu szkoła wypełniła się radosnym gwarem uczniów klasy  trzeciej , którzy przybyli, aby spędzić nockę na sali gimnastycznej. Spotkanie miało na celu integrację zespołu klasowego po wakacyjnej przerwie. Weekendowy pobyt w szkole wypełniony był zabawami na boisku, sali, wspólnym ogniskiem, spontanicznymi zabawami w teatr i wspólnym przygotowywaniem posiłków. Nocka na sali gimnastycznej jest za nami, ale niezapomniane wrażenia sprawiły, że chętnie powtórzymy to spotkanie.

                 

             

             

          SPOTKANIE INTEGRACYJNE DRUGOKLASISTÓW

                           W piątek, 5 września 2014r. po południu szkoła wypełniła się radosnym gwarem uczniów klasy drugiej, którzy przybyli, aby spędzić nockę na sali gimnastycznej. Spotkanie miało na celu integrację zespołu klasowego po wakacyjnej przerwie.  Ważnym punktem na rozpoczęcie spotkania były zabawy  z rodzicami, po których pożegnali się czule ze swoimi pociechami. Wyjątkowo długi pobyt wypełniony był różnorodnymi zabawami o charakterze rekreacyjno-sportowym, które jednoczyły uczniów przy wykonywaniu wspólnych zadań.  Wieczorem zapłonęło na boisku ogromne ognisko, przy którym tradycyjnie uczniowie piekli kiełbaski . Przed snem był czas na wspólne konstruowanie i wznoszenie ogromnej budowli, a  także na zabawy teatralne, przy muzyce i rozgrywki sportowe.  Późnym wieczorem sala gimnastyczna zmieniła się w sypialnie, a materace i śpiwory zastąpiły  łóżka. Sobotni poranek uczniowie rozpoczęli od samodzielnego przygotowania wspólnego śniadania i kanapek na wycieczkę. Kolejną atrakcją była wyprawa do lasu, w którym znajdują się kurhany czyli budowle prehistorycznego cmentarzyska.   W sobotnie południe   wszyscy pożegnali się i pełni wrażeń wrócili do domu.       Uczniom nocka w szkole spodobała się. Był to czas wyjątkowy, bo spędzony na wspólnej zabawie i rozmowie. Pierwsza nocka na sali gimnastycznej jest za nami, ale niezapomniane wrażenia sprawiły, że chętnie powtórzymy to spotkanie może nawet wcześniej niż za rok. miejscu